Nauka liczenia: Karty pracy do druku

Nauka liczenia: Karty pracy do druku

Matematyka jest podstawowym przedmiotem, którego uczniowie muszą uczyć się w szkole. To umiejętność potrzebna również w życiu codziennym. Jak więc możesz pomóc swojemu dziecku nauczyć się podstaw matematyki?

Przygotowaliśmy fantastyczne karty pracy do druku, gdzie zadaniem dziecka jest odszukanie i policzenie obrazków. Na ostatniej stronie są przygotowane kółka, powstały one z myślą o dzieciach które nie potrafią jeszcze pisać. Dziecku musi wyciąć odpowiednie kółko i dopasować do danego obrazka.

Świetna nauka liczenia dla najmłodszych. Karty pracy na naukę liczenia dla 2, 3, 4 i 5 latków. Szablony są oczywiście darmowe i przygotowane do druku jako PDF.

Liczenie: to jedna z pierwszych umiejętności matematycznych, których uczą się dzieci w przedszkolu i szkole. Teraz nowe badanie pokazuje, że sposób, w jaki dzieci ćwiczą liczenie, może wpływać na to, jak dużo rozumieją. Naukowcy przyjrzeli się dzieciom w wieku przedszkolnym, aby dowiedzieć się, czy dla dzieci lepiej jest uczyć się liczenia za pomocą obiektów fizycznych, czy obrazków w książce. Wyniki pokazały, że liczenie za pomocą przedmiotów lub obrazów w równym stopniu poprawiło umiejętności liczenia dzieci. Ale dzieci, które ćwiczyły liczenie za pomocą obrazków, wykazały lepsze zrozumienie koncepcji zwanej kardynalnością. 

Jest to zrozumienie, że słowo liczbowe użyte do oznaczenia ostatniego elementu w zestawie mówi nam o całkowitej liczbie obiektów w zestawie. Uważa się, że kardynalność jest podstawową umiejętnością zrozumienia matematyki przez dzieci.

Chociaż istnieje wiele sposobów na ćwiczenie liczenia, to badanie sugeruje, że liczenie przedmiotów w kartach pracy z obrazkami może być dobrym sposobem na wzmocnienie umiejętności nauki liczenia dziecka!

Zazwyczaj, gdy dzieci po raz pierwszy uczą się liczyć, po prostu recytują liczby, nie rozumiejąc stojącej za tym koncepcji. Traktują liczenie jak wierszyk. W wieku pięciu lat większość dzieci potrafi rozpoznać cyfry do 10 i je zapisać. 6 i 7 latki mogą liczyć do 100 i czytać liczby do 20.

Idealny kolorowe sposób na naukę liczenia. Karty pracy do druku za darmo dla dzieci w przedszkolu i szkole. Uczcie się liczyć i poznawać cyfry od 0 do 10. 

Szablonów do druku są setki! 

Pin It on Pinterest