Zima

Dekoracje na zimę

Dekoracje

A4 i XXL do druku

Opaski na głowę na zimę

Opaski

kolorowe i do pokolorowania

Plakaty na 4 pory roku

Plakaty na 4 pory roku

po polsku, angielsku i niemiecku

Napisy na zimę

Napisy

do druku

Plakaty na zimę

Plakaty

A4 i XXL do druku

Wierszyki na zimę

Odznaki i medale

kolorowe i do pokolorowania

Karty pracy na zimę

Karty pracy

do druku

Kolorowanki na zimę

Kolorowanki

A4 i XXL do druku

Szablony do prac plastycznych na zimę

Szablony do prac plastycznych

proste rysunki do druku

Nauka rysowania

Filmy: śnieżki, igloo, sanie, bałwan...

Litery i cyfry do tworzenia napisów

Litery i cyfry do tworzenia napisów

Kolorowanki online: Zima

Kolorowanki online

koloruj na stronie lub pobierz

Fotobudki na zimę do druku

Fotobudki

do druku

Generator napisów na girlandach

Generator napisów na girlandach

250 wzorów

Quizy, Ćwiczenia, Zadania

Quizy, Ćwiczenia, Zadania

dla przedszkolaków, uczniów klas 1-8

Ogromna baza materiałów edukacyjnych dla dzieci na zimę. 

Kalendarzowa zima rozpoczyna się 21 grudnia i trwa do marca. Zimową porą bardzo szybko robi się ciemno, jest zimno, często pada śnieg. Aby rozweselić ten śnieżny czas w przedszkolu i szkole przygotowaliśmy śliczne materiały do druku w postaci szablonów na zimę, witraży, dekoracji, kolorowanek i cudownych karty pracy za darmo jako PDF. Dodatkowo umieściliśmy tu pomysły na zimowe zabawy, scenariusze zajęć w przedszkolu, zabawne i krótkie wierszyki o zimie. Wszystko jest przystosowane dla dzieci.

Jeśli masz ochotę aby Twoje przedszkole odwiedziła Pani Zima koniecznie wydrukuj nasze śliczne napisy i girlandy, dodatkowo udekoruj gazetkę szkolną plakatami i planszami zimowymi. 

Jak opiszesz zimę?

Zima to najmroźniejsza pora roku, pomiędzy jesienią, a wiosną. Oznacza „czas wody”.

Trwa 3 miesiące i w tym okresie jest mnóstwo wody oraz deszczu. Trzeba ubierać się bardzo ciepło, śniegowce, grube rękawiczki i szaliki, kurtki to jest ubranie o którym nie można zapomnieć kiedy wychodzimy na dwór. 

Jednak zimą można wspaniale spędzić czas podczas lepienia bałwana, rzucania się śnieżkami, można też ulepić igloo i robić aniołka na śniegu. Zabaw i gier zimowych jest naprawdę dużo!

Przygotowaliśmy inspiracje na zimowe zabawy w domu i w przedszkolu. Możesz wykorzystać je wszystkie! Stwórzcie śliczne witraże, wydrukujcie napis i girlandę Zima udekorujcie gazetkę szkolna. Nauczcie cię krótkiego i zabawnego wierszyka dla dzieci o zimie. Możliwości jest naprawdę mnóstwo.

Znajdziesz tu pomysły na sensoryczne place plastyczne, które dzieci wieku 2, 3 4 i 5 lat chętnie wykonają przy pomocy nauczyciela albo rodzica. Przedszkolaki w wieku 6, 7 i 8 lat stworzą je samodzielnie. Efekt będzie niesamowity. Ogromna zimowa kolekcja do druku za darmo jako PDF, na zimowe wieczory. 

Poczuj ducha zimy dzięki tym zabawnym aktywnościom, grom i zadaniom edukacyjnym! Oto zbiór wszystkich bezpłatnych zimowych szablonów i arkuszy do wydrukowania. Są idealne dla małych dzieci, przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Lista ta będzie się powiększać w miarę dodawania kolejnych materiałów.

Pomoce dydaktyczne do druku na święta w grudniu:

Pin It on Pinterest