Zima

Plakaty na 4 pory roku

Plakaty na 4 pory roku

po polsku, angielsku i niemiecku

Quizy, Ćwiczenia, Zadania

Quizy, Ćwiczenia, Zadania

dla przedszkolaków, uczniów klas 1-8

Kolorowanki na zimę

Kolorowanki

A4 i XXL do druku

Nauka rysowania

Filmy: śnieżki, igloo, sanie, bałwan...

Litery i cyfry do tworzenia napisów

Litery i cyfry do tworzenia napisów

Kolorowanki online: Zima

Kolorowanki online

koloruj na stronie

Generator napisów na girlandach

Generator napisów na girlandach

250 wzorów

Ogromna baza materiałów edukacyjnych dla dzieci na zimę. 

Kalendarzowa zima rozpoczyna się 21 grudnia i trwa do marca. Zimową porą bardzo szybko robi się ciemno, jest zimno, często pada śnieg. Aby rozweselić ten śnieżny czas w przedszkolu i szkole przygotowaliśmy śliczne materiały do druku w postaci szablonów na zimę, witraży, dekoracji, kolorowanek i cudownych karty pracy za darmo jako PDF. Dodatkowo umieściliśmy tu pomysły na zimowe zabawy, scenariusze zajęć w przedszkolu, zabawne i krótkie wierszyki o zimie. Wszystko jest przystosowane dla dzieci.

Jeśli masz ochotę aby Twoje przedszkole odwiedziła Pani Zima koniecznie wydrukuj nasze śliczne napisy i girlandy, dodatkowo udekoruj gazetkę szkolną plakatami i planszami zimowymi. 

Jak opiszesz zimę?

Zima to najmroźniejsza pora roku, pomiędzy jesienią, a wiosną. Oznacza „czas wody”.

Trwa 3 miesiące i w tym okresie jest mnóstwo wody oraz deszczu. Trzeba ubierać się bardzo ciepło, śniegowce, grube rękawiczki i szaliki, kurtki to jest ubranie o którym nie można zapomnieć kiedy wychodzimy na dwór. 

Jednak zimą można wspaniale spędzić czas podczas lepienia bałwana, rzucania się śnieżkami, można też ulepić igloo i robić aniołka na śniegu. Zabaw i gier zimowych jest naprawdę dużo!

Przygotowaliśmy inspiracje na zimowe zabawy w domu i w przedszkolu. Możesz wykorzystać je wszystkie! Stwórzcie śliczne witraże, wydrukujcie napis i girlandę Zima udekorujcie gazetkę szkolna. Nauczcie cię krótkiego i zabawnego wierszyka dla dzieci o zimie. Możliwości jest naprawdę mnóstwo.

Znajdziesz tu pomysły na sensoryczne place plastyczne, które dzieci wieku 2, 3 4 i 5 lat chętnie wykonają przy pomocy nauczyciela albo rodzica. Przedszkolaki w wieku 6, 7 i 8 lat stworzą je samodzielnie. Efekt będzie niesamowity. Ogromna zimowa kolekcja do druku za darmo jako PDF, na zimowe wieczory. 

Poczuj ducha zimy dzięki tym zabawnym aktywnościom, grom i zadaniom edukacyjnym! Oto zbiór wszystkich bezpłatnych zimowych szablonów i arkuszy do wydrukowania. Są idealne dla małych dzieci, przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Lista ta będzie się powiększać w miarę dodawania kolejnych materiałów.

Pomoce dydaktyczne do druku na święta w grudniu:

Pin It on Pinterest