EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Interaktywne zadania, ćwiczenia i quizy dla uczniów klasy 7

Wszystkie ćwiczenia i quizy z tego działu można rozwiązywać bez rejestracji i opłat. Po wykonaniu zadania można podzielić się swoim wynikiem w mediach społecznościowych, lub pobrać podsumowanie w pliku PDF. Plik ten zawiera wszystkie zaznaczone odpowiedzi i czas wykonania ćwiczenia.

Język angielski

Quizy, ćwiczenia i zadania dla uczniów klas 7:

Ćwiczenia, zadania i quizy dla uczniów klasy 7 podzieliliśmy (podobnie jak w przypadku zadań dla uczniów innych klas) na matematykę, język polski i angielskie słownictwo. Wszystkie zadania są zgodne z obowiązującą podstawą programową i mogą pomóc Ci w przećwiczeniu wszystkich niezbędnych umiejętności.

W dziale matematyka znajdziesz zadania na figury płaskie, liczby, procenty i równania. Ale dodaliśmy również zadania na symetrie i wyrażenia algebraiczne. Przygotowaliśmy ćwiczenia, w których musisz rozwiązać zadanie na podstawie załączonego obrazka, w innych musisz sobie coś wyobrazić, lub narysować na kartce. Są zadania, w których musisz coś policzyć, a odpowiedź wpisać w przygotowane pole, oraz takie ćwiczenia, w których wystarczy wskazać jedną z przygotowanych odpowiedzi.

Z języka polskiego przygotowaliśmy równie dużo quizów. Znajdziesz tu zadania na środki stylistyczne, rodzaje i gatunki literackie czy części mowy. Co więcej przygotowaliśmy także i zadania z części zdania, komutacji językowej i składni. Mamy też kilka działów wspólnych dla wszystkich klas, jak na przykład słowotwórstwo, dyktanda, czy ćwiczenia ortograficzne. Rozwiązanie tych quizów z pewnością pomoże Ci poprawić znajomość przećwiczonych zagadnień i będzie miało pozytywny wpływ na uzyskiwane przez Ciebie oceny.

Mamy też mnóstwo ćwiczeń na angielskie słownictwo. Zapewne wiele osób chętnie przećwiczy najbardziej powszechne słowa rodzinnego użytku. Przygotowaliśmy zadania, w których odpowiedź musisz wpisać – a więc możesz przećwiczyć pisownię, ale i takie quizy, w których poprawną odpowiedź należy tylko wskazać. Dlatego sądzimy, że znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz aby przećwiczyć zadania przed kartkówką, lub pouczyć się w nieco mniej konwencjonalny sposób.

We wszystkich zebranych tu zadaniach po udzieleniu odpowiedzi od razu uzyskasz komunikat, dzięku któremu dowiesz się czy udzielona odpowiedź jest poprawna czy nie. Co więcej, po zakończonym quizie zobaczysz obszerne podsumowanie, w którym wyszczególnione będą wszystkie pytania, poprawne odpowiedzi, oraz odpowiedzi wskazane przez Ciebie. Podsumowanie to można oglądać online kopiując link, lub pobrać jako PDF i wydrukować jeśli masz potrzebę omówić postępy w nauce z rodzicami czy nauczycielami.

Dołożyliśmy wszelkich starań aby stworzyć wszystko czego potrzeba uczniom klas 7 do przećwiczenia całego zakresu materiału. Jeśli jednak nie ma tu zadań jakich potrzebujesz sprawdź nasze quizy dla klas 6 lub zadania dla klas 8. Na pewno znajdziesz to czego potrzebujesz. A jeśli nie, zawsze możesz do nas napisać. Postaramy się dodać brakujące treści.