Interaktywne zadania, ćwiczenia i quizy dla uczniów klasy 5

Wszystkie ćwiczenia i quizy z tego działu można rozwiązywać bez rejestracji i opłat. Po wykonaniu zadania można podzielić się swoim wynikiem w mediach społecznościowych, lub pobrać podsumowanie w pliku PDF. Plik ten zawiera wszystkie zaznaczone odpowiedzi i czas wykonania ćwiczenia.

 

Quizy z matematyki dla uczniów klas 5

Język angielski

Quizy, ćwiczenia i zadania dla uczniów klas 5:

Ćwiczenia dla uczniów klasy 5 podzieliliśmy na zadania z matematyki, języka polskiego oraz język angielski. Na tym etapie edukacji matematyka robi się nieco bardziej skomplikowana niż w klasie 4. Są tu już quizy na znajomość figur geometrycznych, obliczanie pól i obwodów itp. W dziale liczby i działania znajdziesz ćwiczenia na mnożenie i dzielenie, kolejność wykonywania działań czy mnożenie pisemne. Kolejna sekcja to podzielność liczb, gdzie możesz przećwiczyć – jak sama nazwa wskazuje – umiejętność dzielenia. Dalej znaleźć możesz zadania na dodawanie ułamków zwykłych, ich skracanie i mnożenie. W ostatnim dziale poświęconym matematyce są quizy na zmianę ułamków zwykłych na dziesiętne, czy mnożenie ułamków dziesiętnych. Jak widać mamy zadania na wszystko co jest wymagane w podstawie programowej.

Zadania z języka polskiego to tak jak w przypadku quizów dla klasy 7 dyktanda, ćwiczenia ortograficzne i zadania na słowotwórstwo (zresztą są to ćwiczenia wspólne dla większości klas). Ale mamy także zadania z lektur obowiązkowych. Są tu też oczywiście zadania stworzone specjalnie z myślą właśnie o uczniach klasy 5, które obejmują zagadnienia takie jak gramatyka, fonetyka, rozpoznawanie części mowy i tym podobne.

Ostatnia sekcja zadań dla klasy 5 to ćwiczenia na angielskie słownictwo i gry, dzięki którym można uczyć się języka angielskiego. Polecamy!

Pin It on Pinterest