EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Sudoku: Karty pracy do druku

Sudoku: Karty pracy do druku

Przedstawiamy Wam fantastyczne i urocze karty pracy, tzn. sudoku obrazkowe dla dzieci. Z myślą o najmłodszych użytkownikach stworzyliśmy tematyczne sudoku z obrazkami. Obrazkowe łamigłówki pozwalają dzieciom na zabawę w logiczne myślenie. Nie trzeba ograniczać się do sudoku z liczbami, można być bardziej kreatywnym. Puzzle z obrazkami, które trzeba ułożyć w odpowiedni sposób. Karty pracy do druku są oczywiście darmowe jako pliki PDF. Zdecydowana większość zadań i łamigłówek dla najmłodszych dzieci zawiera odpowiedź aby w razie wątpliwości można było skorzystać z podpowiedzi. Podobają się Wam materiały przygotowane przez nas? To fantastycznie, udostępnianie, polubiajcie i korzystajcie urozmaicając sobie zajęcia w przedszkolu jak i w domu. 

Sprawdź się w logicznych łamigłówkach obrazkowych dla dzieci. Jeśli nie znasz zasad zaraz je wyjaśnimy. 

Instrukcja i zasady gry w sudoku jest banalnie prosta. Chociaż gra już taka łatwa nie jest. Trzeba trochę pomyśleć. Karta pracy z zadaniem jest podzielona na kwadraty  znajdują się mniejsze lub większe pola. 2×2 albo 3×3. te pierwsze są dużo łatwiejsze te drugie nieco trudniejsze. Zadanie polega na wypełnieniu wszystkich (kolumn i wierszy) obrazkami które mogą pojawić się tylko jeden raz w kolumnie i wierszu. Jeśli nadal nie jest to dla Ciebie jasne spojrzyj na rozwiązanie. A następnie wydrukuj dowolna inna kartę i spróbuj swoich sił. Na początku może być trochę trudno, a z czasem będzie coraz weselej i zabawniej. 

Gotowy do zabawy w sudoku? Jest to doskonały sposób na ćwiczenie zdolności rozumowania dedukcyjnego. Logicznego myślenia i analizowania. Ale co najważniejsze jest to przede wszystkim fajna zabawa, element edukacyjny jest jedynie dodatkiem 😉

Wszystkie łamigłówki sudoku są łatwe albo średnio łatwe. Przygotowane z myślą o najmłodszych dzieciach. Można spróbować już zachęcić 5, 6 i 7 latki do takich kart pracy. Zadania chętniej mogą wykonywać 8, 9 i 10 latki. 

Dla niektórych starszych dzieci mogą być za łatwe, jednak można im to trochę utrudnić. Wydrukuj kilka kart pracy z zadaniami. Podziel dzieci na grupki, a następnie mierz im czas. Która grupa szybciej rozwiąże zadania z sudoku ta wygrywa. Świetna gra towarzyska i trening szybkości. 

Sudoku z obrazkami są stworzone specjalnie z myślą o dzieciach. Idealnie nadają się na zajęcia w przedszkolu w starszych grupach, albo w klasach 1, 2 i 3. Dzięki tematycznemu podziałowi można wykorzystywać je przez cały rok.

Zobacz także inne darmowe karty pracy i drukowanki: