EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Bystre oczko: Karty pracy do druku

Nie ma tu kart pracy, których potrzebujesz?
Skorzystaj z darmowego generatora:

Generator kart pracy Bystre oczko

Bystre oczko: Karty pracy do druku

„Bystre oczko” lub „I spy” to gra, w której uczestnicy muszą znaleźć i wskazać określone obiekty. Darmowe karty pracy PDF „Bystre oczko” rozwija umiejętności obserwacji, spostrzegawczości, koncentracji i zdolności skanowania wizualnego. Dzieci muszą skupić się na detalach obrazka, szukać odpowiednich elementów i wyłapać je spośród wielu innych. Ćwiczenie to rozwija zdolność szybkiego przetwarzania informacji wizualnych i zdolność do koncentracji uwagi na szczegółach.

Ważnym aspektem „Bystrego oczka” jest również rozwijanie języka i słownictwa. Podczas gry uczestnicy uczą się nazw przedmiotów, kolorów, cech i relacji przestrzennych. Często gra „Bystre oczko” jest wykorzystywana jako narzędzie do nauki języka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.Karty pracy do druku „Bystre oczko” może być również adaptowana do różnych tematów i kontekstów, takich jak podróże, zwierzęta, środowisko naturalne czy sezonowe zjawiska. Może być stosowana jako forma rekreacyjnej zabawy, zabawy w podróże, a nawet jako narzędzie do terapii zajęciowej dla osób o różnych potrzebach rozwojowych.

Karty pracy typu bystre oczko do ćwiczenia percepcji wzrokowej, spostrzegawczości i nie tylko. Dzięki takim zadaniom dzieci mogą uczyć się i liczyć – zadanie polega na policzeniu ile jest danych obrazków w zadaniu, Przedszkolaki mogą też ćwiczyć naukę cyferek – w odpowiednie pole na dole drukowanki mogą wpisać lub wkleić cyfrę wskazującą na to ile jest wybranych obrazów. Tego rodzaju zadania ćwiczą również koncentrację i cierpliwość. 

Ponieważ przygotowaliśmy karty pracy bystre oczko na niemal każde typowe i nietypowe święto z naszego kalendarza świąt dzieci mogą doskonalić swoje umiejętności pracując z zadaniami w interesującej je tematyce. Chłopców mogą zainteresować zadania ze strażakami czy postaciami z bajek. Dziewczynki może wybiorą karty pracy z misiami czy dinozaurami. Mamy też odpowiednie zadania na wiosnę, lato, jesień i zimę. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Nasze ćwiczenia można drukować i wykorzystywać na zajęciach w przedszkolu, szkole i w domu bez żadnych opłat.

Zobacz także inne darmowe karty pracy i drukowanki: