Dyktanda online (oraz PDF do pobrania i do uzupełnienia)

Przedstawiamy dyktanda online, w których w prosty sposób można sprawdzić swoją znajomość ortografii. Każde z poniższych dyktand można:

  • rozwiązać online na naszej stronie
  • pobrać rozwiązanie z zaznaczonymi poprawnymi i niepoprawnymi odpowiedziami
  • pobrać w wersji do druku (wraz z kluczem odpowiedzi)

Podział dyktand według klas:

Dyktanda dla klasy 1

Dyktanda dla klasy 1

Dyktanda dla uczniów klasy 1

Dyktanda dla klasy 5

Dyktanda dla klasy 5

Dyktanda dla uczniów klasy 5

Dyktanda dla klasy 2

Dyktanda dla klasy 2

Dyktanda dla uczniów klasy 2

Dyktanda dla klasy 6

Dyktanda dla klasy 6

Dyktanda dla uczniów klasy 6

Dyktanda dla klasy 3

Dyktanda dla klasy 3

Dyktanda dla uczniów klasy 3

Dyktanda dla klasy 7

Dyktanda dla klasy 7

Dyktanda dla uczniów klasy 7

Dyktanda dla klasy 1

Dyktanda dla klasy 4

Dyktanda dla uczniów klasy 4

Dyktanda dla klasy 8

Dyktanda dla klasy 8

Dyktanda dla uczniów klasy 8

Zasugeruj dyktando

Jeśli nie ma tu dyktanda, którego potrzebujesz napisz do nas.
Dodamy je na stronę za darmo.

Dyktanda online, do pobrania i odsłuchania

Twoje dziecko potrzebuje poćwiczyć ortografię? Nie lubi tradycyjnych dyktand? Z nami w łatwy i przyjemny sposób sprawdzisz i poćwiczysz zasady ortografii. Powtórka z ortografii dla uczniów klas 1, 2 i 3. Dla starszych dzieci, które uczęszczają do klas 4, 5 i 6 mamy przygotowane nieco trudniejsze dyktanda online. Wszystkie nasze teksty są darmowe. Można je rozwiązywać online bezpośrednio na stronie. Ogromnym atutem jest to, że uczeń wie w którym wyrazie popełnił błąd, ponieważ pod każdym dyktatem jest przycisk sprawdź. Dodatkowo dyktanda można pisać ze słuchu, Każde dyktando jest dyktowane. Twoje dziecko ma problem z pisownią rz i ż, musi popracować nas czasownikami z nie? U nas zrobi to bez stresu i bez opłat. Poćwicz pisownię ch i h, oraz podczas wypełniania dyktanda logopedycznego. Wiesz kiedy napisać ą i ę, ćwiczenia ortograficzne dla dzieci i zasady pisowni z darmowymi dyktandami online.

Przygotowaliśmy dla Was dyktanda online po to, aby pomóc Wam w utrwalaniu zasad pisowni ortograficznej. Podzieliliśmy dyktanda na: pisownię różnych par liter, pisownię nie, końcówek, wielką i małą literę, pisownię zmiękczeń. Drugi podział dyktand nastąpił według klas. Dodatkowo posiadamy również ćwiczenia ortograficzne.

Najstarsze klasy szkoły podstawowej mają zdecydowanie podniesione wymagania dotyczące takich testów ortograficznych w porównaniu do dyktand dla klas wcześniejszych. Dyktanda dla klasy siódmej czy też ósmej zawierają bardzo dużo wyjątków od reguł, słów mniej popularnych, a także zdecydowanie większe natężenie słów z regułami w samym tekście dyktanda. Jeśli chodzi o zadania dla osób młodszych, to są one znacznie łatwiejsze, przyjemniejsze i krótsze – mniej wymagające. Analogicznie sprawa wygląda w dyktandach dla klasy ósmej – dyktanda są długie, z dużą ilością słów z regułami i tym podobne. Wynika to z tego, że dzieci w najwyższych klasach szkoły podstawowej nie mają już żadnych problemów z pisaniem. Uczniowie w tym wieku potrafią szybko pisać oraz ich wiedza i doświadczenie szkolne powinno pozwalać na rozwiązywanie takich testów ortograficznych bez większych problemów. Utrwalane są tutaj wszystkie możliwe reguły ortograficzne – „ch/h”, „ó/u”, „rz/ż”, ale także pisownia „nie”, ą/om/on i ę/em/en, wielka/mała litera.

Jednak nie każdy potrafi rozwiązać takie dyktando bezbłędnie. Nawet osoby z najstarszych klas mają kłopoty z ortografią. Dlatego też stworzyliśmy te quizy, aby mieć gdzie ćwiczyć,  utrwalać to zagadnienie. Dziecko w każdej chwili może sięgnąć po nasze zadania i zacząć dzień lub wolny czas od szlifowania zasad ortograficznych.

Wszystkie ćwiczenia, które dla Was przygotowaliśmy, są dostępne całkowicie za darmo. Chcąc z nich skorzystać, nie musicie nic płacić. Wystarczy odnaleźć odpowiednią kategorię oraz zadanie i gotowe. Aby ułatwić sprawę, również nie trzeba się rejestrować na naszej platformie edukacyjnej eduzabawy.com. Serdecznie zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszych materiałów. Dobrze wiemy, że ortografia nie należy do najłatwiejszych z działów, dlatego też warto poszerzać swoje umiejętności i doświadczenia. Należy to robić nie tylko w szkole, ale także w domu! Dlatego wyszliśmy Ci naprzeciw i przygotowaliśmy te testy online. Pamiętaj, trening czyni mistrza – w tym wypadku ortograficznego!

Wolisz rozwiązywać dyktanda na kartce?

Skorzystaj z darmowego generatora:

Pin It on Pinterest