EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Interaktywne zadania, ćwiczenia i quizy dla uczniów klasy 4

Wszystkie ćwiczenia i quizy z tego działu można rozwiązywać bez rejestracji i opłat. Po wykonaniu zadania można podzielić się swoim wynikiem w mediach społecznościowych, lub pobrać podsumowanie w pliku PDF. Plik ten zawiera wszystkie zaznaczone odpowiedzi i czas wykonania ćwiczenia.

 

Quizy z matematyki dla uczniów klas 4

Quizy, ćwiczenia i zadania dla uczniów klas 4:

Zadania dla uczniów klasy czwartej mają już nieco inny podział. Zarówno ćwiczenia z matematyki, jak i języka polskiego mają szerszy zakres, a zatem jest ich nieco więcej. Podobnie jak w klasie trzeciej w zadaniach z matematyki znajdziesz mnożenie i dzielenie, ale zupełnie nowym działem są figury geometryczne. Znajdziesz tu też i działania na liczbach gdzie trzeba wykonywać działania w odpowiedniej kolejności. Są też quizy z systemu zapisywania liczb, w których trzeba zmieniać liczby rzymskie na arabskie (i odwrotnie). Ostatni dział z matematyki to podzielność liczb, gdzie znajdziesz ćwiczenia na dzielenie przez różne liczby w zakresie do 100.

Quizy z języka polskiego dla uczniów klasy 4 podzielone zostały na kilka działów. Pierwszy z nich to części mowy, który jest na tyle rozbudowany, że został dalej podzielony na quizy odnośnie wiedzy o czasowniku, przymiotniku, rzeczowniku, przysłówku u spójniku. Jest to więc bardzo dużo zadań, które pomogą Ci przećwiczyć wcześniej zdobytą wiedzę. Kolejny dział z ćwiczeniami z języka polskiego to fonetyka, w którym znajdziesz kilkanaście urozmaiconych zadań. Potem są quizy badające wiedzę z zakresu gatunków literackich. Następnie zbiór zadań z lektur obowiązkowych w klasach 4, 5 i 6.  Kolejne działy są wspólne dla uczniów kilku klas, ponieważ dotyczą bardziej uniwersalnej tematyki i są to słowotwórstwo, dyktanda oraz ćwiczenia ortograficzne.

Mamy tu też zbiór zadań, w których można przećwiczyć swoją znajomość angielskiego słownictwa, oraz gry do nauki języka angielskiego w przyjemny sposób.