Wycinanki: Wytnij i sklej: Karty pracy do druku

Wycinanki: Wytnij i sklej: Karty pracy do druku

Kolejny dział z kartami pracy dla dzieci, śliczne, estetyczne grafiki, które zachęcą każde dziecko do wykonania ćwiczenia. Szablony zostały stworzone z myślą o dzieciach szkolnych i przedszkolnych. Znajdziesz tu wszystkie tematy jakie mogą Cię zainteresować podczas planowania zajęć na dni typowe i nietypowe. Dziecko podczas wykonywania zadań z tego działu ćwiczy takie umiejętności jak wycinanie i wyklejanie, świetnie rozwija umiejętności motoryczne. Praca z nożyczkami jest bardzo ważna, przygotowuje mięśnie do późniejszej nauki pisania, uczy prawidłowego chwytu i nacisku na nożyczki. Dodatkowe zajęcia które ćwiczą te umiejętności to na przykład zapinanie guzików. My jednak skupmy się na kartach pracy do wycinania i klejenia. Papierowe modele zwierząt, pojazdów, kosmosu, dinozaurów i kolorowych kwiatów. Młodszym dzieciom 2, 3 letnim można pomóc podczas wycinania poszczególnych elementów, jednak dzieciom starszym 4, 5 i 6 latkom można zostawić pole do popisu. Na pewno świetnie poradzą sobie zarówno z wycinaniem jak i naklejaniem. Dziecko musi odwzorować obrazek poprzez naklejenie poszczególnych elementów obrazka.

Jedyne czego potrzebujecie to nożyczki i klej, my zapewniamy darmowe i fantastyczne karty pracy. Zapewnimy Ci wiele godzin fantastycznej zabawy edukacyjnej, tak jak przystało na EduZabawy.com

Dlaczego wycinanki dla dzieci są takie ważne?

Zajęcia takie jak wycinanie i klejenie pomagają dzieciom rozwijać umiejętności motoryczne. Zdolności motoryczne są osiągane, gdy dzieci uczą się używać swoich mniejszych mięśni, takich jak mięśnie dłoni, palców i kciuków. 

Wraz z rozwojem tych umiejętności dziecko jest w stanie wykonywać bardziej skomplikowane zadania, takie jak pisanie, karmienie, zapinanie guzików i zapinanie suwaków. Możesz znaleźć tu wiele darmowych do wydrukowania kart pracy i szablonów z ćwiczeniami do nauki wycinania i klejenia, z których mogą korzystać Twoi uczniowie i dzieci. Będziesz musiał wziąć nożyczki i trochę kleju, aby ukończyć każdą stronę. Kliknij na interesujący Cię temat w zakresie wycinania i klejenia, aby wydrukować szablony za darmo. Wybieraj spośród uroczych zwierzątek, babeczek, kolorowych kwiatów, zawodów i wielu innych! Wiele fantastycznej zabawy z wycinankami do druku dla dzieci, wytnij sklej to zabawa i nauka nożyczek w jednym!

Staraliśmy się przygotować szablony prostych wycinanek, aby każdy mógł dopasować obrazek do umiejętności i zainteresowań dziecka. Więc wybierz szablon do druku, wydrukuj za darmo, przełam opory i wręcz dziecku nożyczki. Sam zobaczysz jak z miesiąca na miesiąc będzie robiło postępy. Proste i łatwe szablony wycinanek jako PDF do druku.

Zobacz także inne darmowe karty pracy i drukowanki:

Pin It on Pinterest