EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Kolorowanki do druku A4 i XXL

 

Kolorowanki do druku: Jedzenie

Kolorowanki: Jedzenie

A4 i XXL
do druku
Kolorowanki do druku: Wiosna

Kolorowanki: Wiosna

A4 i XXL
do druku
Kolorowanki do druku: Okolicznościowe

Kolorowanki: Okolicznościowe

A4 i XXL
do druku
Kolorowanki do druku: Postacie

Kolorowanki: Postacie

A4 i XXL
do druku
Kolorowanki do druku: Mikołajki

Kolorowanki: Mikołajki

A4 i XXL
do druku

Kolorowanki do druku: Lato

Kolorowanki: Lato

A4 i XXL
do druku
Kolorowanki do druku: Wielkanoc

Kolorowanki: Wielkanoc

A4 i XXL
do druku
Kolorowanki do druku: Rośliny

Kolorowanki: Rośliny

A4 i XXL
do druku
Kolorowanki do druku: Jesień

Kolorowanki: Jesień

A4 i XXL
do druku
Kolorowanki do druku: Kosmos

Kolorowanki: Kosmos

A4 i XXL
do druku
Kolorowanki do druku: Zwierzęta

Kolorowanki: Zwierzęta

A4 i XXL
do druku
Kolorowanki do druku: Zima

Kolorowanki: Zima

A4 i XXL
do druku

Zobacz także:

Kolorowanki do drukowania: A4 i XXL

Zbiór kolorowanek do druku dla dzieci, podzielony na święta typowe i nietypowe. Malowanki dla dzieci, zarówno dziewczynek jak i chłopców. Przygotowane w paczkach po 10 sztuk, idealne na zajęcia w szkole i przedszkolu oraz jako dodatkowa atrakcja podczas urodzin i pikników. Gwarantujemy świetną zabawę podczas malowania oraz rysowania przygotowanych przez nas szablonów. Wiemy, że temat kolorowanek jest drażliwy, jedno je kochają inni nienawidzą. Jednak jeśli czasami dziecko poprosi o jakiś ciekawy wzór dlaczego mamy im odmawiać? Staramy się aby nasze kolorowanki do druku niosły również przesłanie edukacyjne. Dzieci bardzo szybko chłoną wiedzę, dlaczego nie wykorzystać tego czasu na zabawę aby nauczyć ich czegoś wartościowego. Oprócz fantastycznych malowanej na naszym portalu edukacyjnym znajdzie masę cennych pomocy dydaktycznych takich jak karty pracy albo plansze edukacyjne które mogą stanowić uzupełnienie naszych darmowych kolorowanek. Nie lada gratka dla prac grupowych, oprócz kolorowanek w rozmiarze A4, mamy również malowanki z dużym rozmiarze XXL. Możesz je wydrukować na 4 kartkach albo na 9. Sprawdź nasze obrazki, na pewno wybierzesz coś na nadchodzące święto.

Kolorowanki są jednym z najważniejszych zasobów, które pomogą Twojemu dziecku rozwijać umiejętności motoryczne. Kolorowanki do druku to obrazki, które są konturem i zarysem, a nie są pomalowane w środku. Twoje dziecko pokoloruje i ukształtuje te czarno białe szablony według własnej wyobraźni. Korzyści z kolorowania dla dzieci są niezliczone.

Rozwija się zręczność rąk Twojego dziecka. Uczy się marzyć i rozwija się jego świat wyobraźni. Dzieci, którym rodzice pozwalają doświadczać wielu rzeczy, podczas kolorowania czują się wolne i pewne siebie. Rozpoznają i uczą się kolorów, poznają nazwy zwierząt, roślin i przedmiotów oraz wielu innych rzeczy. Uczą się trzymać ołówek i po prostu malować. Wzmacniają się mięśnie rąk i ramion przygotowując dziecięce rączki do pisania w szkole.

Gdy dziecko ukończy kolorowankę, będzie z siebie dumne i zwiększy swoją pewność siebie. Zwłaszcza, gdy pogratulują im rodzice, dzieci dowiadują się, jak miłe i ważne jest odniesienie sukcesu po skończonej przez siebie pracy. Chociaż kolorowanki dla dzieci wydają się bardzo proste, są znaczącymi zasobami dla rozwoju Twoich dzieci i spędzania jego wolnego czasu.

Na naszej stronie można znaleźć wiele kolorowanek PDF, które możesz wydrukować za darmo i bawić się razem z dzieckiem.

Kolorowanie i rysowanie poprawiają zdolności motoryczne, zachęcają do skupienia, rozwijają i  pielęgnują kreatywność.

Wszyscy od czasu do czasu borykamy się z pomysłami, aby zająć dzieci czymś kreatywnym i mało wymagającym. Czasami jednak dobrze jest też wrócić do podstaw. Kolorowanie i rysowanie to dwie z najwcześniejszych i najprostszych czynności, jakie wykonujemy, ale są również niezwykle korzystne. W rzeczywistości kolorowanki dla dzieci i  dorosłych były w zeszłym roku bardzo popularne, zapewniając zabawne i niedrogie sposoby na relaks. Dzieci mogą z nich czerpać te same korzyści, a nawet więcej. 

Kolorowanie, malowanie, dekorowanie i ozdabianie szablonów pomaga dzieciom poprawić umiejętności motoryczne. Trenują także koncentrację i skupienie. Dla rodziców i nauczycieli te darmowe szablony pomagają w zorganizowaniu dzieciom wolnego czasu, nadają się do podróży (szczególnie istotne w przypadku zbliżającej się przerwy świątecznej, zimowej czy wakacyjnej).

Dla tych, którzy szukają zabawnych i sprytnych sposobów na włączenie elementów edukacyjnych, kolorowanie i rysowanie pasują do tego celu. W miarę wprowadzania nowych motywów do kolorowania dla dzieci rozwijają swoją kreatywność.

Skorzystajcie z naszych najpopularniejszych, łatwych i prostych kolorowanek. Przygotowaliśmy mnóstwo szablonów z konturami do kolorowania dla najmłodszych. Już dzieci w wieku 2, 3, 4 i 5 lat chętnie sięgają po tematyczne obrazki do kolorowania. Dla dzieci w wieku 6, 7, 8 i 9 lat mamy bardziej dorosłe szablony. Mnóstwo dorosłych osób relaksuje się podczas kolorowania, dlaczego mamy uniemożliwić taką opcję naszym dzieciom. Bawmy się wspólnie i kolorujmy prześliczne szablony PDF, które przygotowaliśmy dla was do wydrukowania za darmo.