EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Interaktywne ćwiczenia i quizy dla uczniów klasy 2

Wszystkie ćwiczenia i quizy z tego działu można rozwiązywać bez rejestracji i opłat. Po wykonaniu zadania można podzielić się swoim wynikiem w mediach społecznościowych, lub pobrać podsumowanie w pliku PDF. Plik ten zawiera wszystkie zaznaczone odpowiedzi i czas wykonania ćwiczenia.

Ćwiczenia dla klasy 2: Język polski

Język polski

gramatyka, fonetyka, części mowy…

Czytanki

Czytanki

Quizy na czytanie ze zrozumieniem

Język angielski

Quizy, ćwiczenia i zadania dla uczniów klas 2:

Edukacja i nauka niezależnie od wieku dziecka powinna być zarówno zabawą, jak i jednocześnie wyzwaniem. Nasza interaktywna platforma internetowa dokłada wszelkich starań aby zapewnić zabawę, podczas gdy materiał programowy w drugiej klasy stanowi nie lada wyzwanie dla dzieci. W drugiej klasie Twoje dziecko zna u umie podstawy matematyki, języka polskiego i przyrody. Teraz nadchodzi czas na zastosowanie już zdobytej wiedzy. Zadania i ćwiczenia online dla uczniów klasy drugiej przedstawiliśmy w formie zabawnych quizów testowych i obrazkowych. Materiał można uzupełnić korzystając z naszych kart pracy do druku, dostosowując poziom trudności do danego dziecka. Nasze quizy zwiększają wiedzę oraz pewność siebie uczniów drugiej klasy, którzy rozwiązując testy w domu nie stresują się podczas kartkówek w szkole. Dodatkowych atutem naszych zadań online jest to, że po każdej odpowiedzi dziecko wie czy odpowiedziało poprawnie, a na koniec w pliku PDF otrzymuje podsumowanie. Dostaje tym samym informacje nad czyn powinno Jeszce popracować.

Klasa 2 jako kontynuacja materiału z klasy pierwszej to oczywiście szybka powtórka wcześniej zdobytej wiedzy i dodawanie nowych elementów. Z matematyki zaczynają się tu już ćwiczenia na własności liczb, bardziej rozbudowane dawanie i odejmowanie, ale również i mnożenie i dzielenie. Jest to więc dużo większy zakres materiału niż dodawanie i odejmowanie z klasy 1.

Zadania z języka polskiego również mają szerszy zakres. Znajdują się tu zadania na układanie wyrazów w kolejności alfabetycznej, ale także na zminie liczby rzeczowników i inne. Jeśli uznasz, że są zbyt proste możesz też sprawdzić zadania z języka polskiego dla klasy 3. Ale mamy tu również zadania na słowotwórstwo, dyktanda o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności, oraz ćwiczenia ortograficzne.

Co więcej znajdziesz tu również quizy na angielskie słownictwo, oraz wiele zabawnych gier do nauki tego języka.