Interaktywne zadania, ćwiczenia i quizy dla uczniów klasy 6

Wszystkie ćwiczenia i quizy z tego działu można rozwiązywać bez rejestracji i opłat. Po wykonaniu zadania można podzielić się swoim wynikiem w mediach społecznościowych, lub pobrać podsumowanie w pliku PDF. Plik ten zawiera wszystkie zaznaczone odpowiedzi i czas wykonania ćwiczenia.

 

Quizy z matematyki dla uczniów klas 6

Język angielski

Quizy, ćwiczenia i zadania dla uczniów klas 6:

Jeśli jesteś uczniem klasy 6 to idealnie trafiłeś. Mamy tu dla Ciebie dziesiątki ćwiczeń, zadań i quizów z zakresu wiedzy dostosowanych do Twojego poziomu edukacji. Znajdziesz tu mnóstwo zadań z matematyki, języka polskiego oraz angielskiego słownictwa. Co więcej przygotowaliśmy też ćwiczenia ortograficzne oraz dyktanda abyś mógł poćwiczyć poprawną pisownię.

Zadania z matematyki podzieliliśmy zgodnie z wymaganiami podstawy programowej. Są to działy tematyczne takie jak „Liczby naturalne i ułamki”, „Prędkość, droga, czas”, czy „Wyrażenia algebraiczne”. Oczywiście nie mogło też zabraknąć quizów z takich działów jak „Figury na płaszczyźnie” czy „Kalendarz, czas, skala, jednostki”. Jak więc widzisz mamy cały komplet ćwiczeń dostosowanych do zakresu materiału, który omawiasz w szkole.

Quizy z języka polskiego również są zgodne z programem nauczania w klasie 6. Znajdziesz tu więc zadania sprawdzające wiedzę z gatunków literackich, składni czy słowotwórstwa. Dodatkowo przygotowaliśmy kilka ćwiczeń na funkcje języka, które znajdziesz w dziale komunikacja językowa. Mamy także zestaw quizów na lektury obowiązkowe w klasach 6.

Ale to nie wszystko. Przygotowaliśmy również dziesiątki quizów z angielskiego słownictwa. Mimo, że są to zadania wspólne dla uczniów wszystkich klas to jednak warto poświęcić im chwilę. Po to aby nauczyć się czegoś nowego, odświeżyć sobie podstawy, lub po prostu sprawdzić swoją wiedzę.

W każdym quizie po udzieleniu odpowiedzi od razu zobaczysz komunikat informujący Cię czy udzieloną odpowiedź jest poprawna czy nie. Dzięki temu cały czas wiesz czy dobrze Ci idzie, a co więcej po ukończeniu ćwiczenia zobaczysz podsumowanie ze wszystkimi pytaniami, udzielonymi przez Ciebie odpowiedziami i wskazanymi poprawnymi odpowiedziami. Dlatego jeśli popełnisz błąd zawsze wiesz jaka powinna być odpowiedź. Podsumowanie, które zobaczysz na końcu możesz pobrać jako plik PDF – możesz więc skonsultować swoje postępy z rodzicem, lub nauczycielem.

Jeśli uznasz, że brakuje Ci tu jakichś ćwiczeń zobacz także nasz dział z quizami dla uczniów klas 5 lub z zadaniami dla uczniów klas 7. Na pewno znajdziesz wszystko czego potrzebujesz.

Pin It on Pinterest