Dzień Drzewa

Dekoracje na dzień drzewa

Dekoracje

A4 i XXL do druku

Plakaty na dzień drzewa

Plakaty

A4 i XXL

Litery i cyfry do tworzenia napisów

Litery i cyfry do tworzenia napisów

Kolorowanki na dzień drzewa

Kolorowanki

A4 i XXL do druku

Quizy, Ćwiczenia, Zadania

Quizy, Ćwiczenia, Zadania

dla przedszkolaków, uczniów klas 1-8

Karty pracy na dzień drzewa

Karty pracy

PDF do druku

Generator napisów na girlandach

250 wzorów

Jesień stanowi magiczny czas w roku - nic tak nie pobudza kreatywności i wyobraźni jak widok kolorowych wrzosów, odgłos szumiących pod nogami liśćmi, czy też przebłyski zachodzącego słońca uciekającego spod gęstych chmur. Mimo krótszych dni nie musimy wcale ograniczać naszego kontaktu z przyrodą - możemy zabrać jej cząstkę do domu. Tworzenie wielobarwnych zielników, czy też przeróżnych postaci z żołędzi oraz kasztanów to idealne zajęcie na długie wieczory. Przy tym wszystkim nie możemy jednak zapomnieć o drzewach, które nie tylko umożliwiają nam dobrą zabawę podczas jesiennych wieczorów, ale również produkują niezbędny do życia tlen. Szczególną pamięcią powinniśmy je obdarzyć 10 października - wtedy właśnie obchodzą one swoje święto.

Geneza tego święta sięga aż XIX wieku - już wtedy sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych, Julius Sterling Morton, wskazywał na drzewa jako na obraz naszej przyszłości oraz na szeroką potrzebę ich ochrony. Dzięki niemu Amerykanie zasadzili 10 kwietnia ponad milion drzew. Święto to bardzo dobrze przyjęło się w Stanach Zjednoczonych i jest ono obchodzone aż po dzisiejszy dzień. W międzyczasie również Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Światowy Dzień Drzewa, do którego obchodów zobowiązane są wszystkie kraje członkowskie. W Polsce aranżowaniem tego dnia zajmują się przede wszystkim wszelkiego rodzaju organizacje ekologiczne oraz nadleśnictwa. Warto jednak wprowadzić odpowiednie obchody również w szkołach celem kształtowania zbiorowej odpowiedzialności młodego pokolenia.

Zarówno w przedszkolu, jak i w szkole można zaktywować dzieci do działania na wielu płaszczyznach. Uczniowie klas 1, 2 i 3 z pewnością puszczą wodze swojej fantazji w trakcie przygotowywania gazetki szkolnej. Młodsze dzieci mogą skupić się na kolorowankach XXL, które są gotowe do druku w formacie Pdf. Nie zapominajmy również o nauce przez zabawę - spacery skupione na poszukiwaniu darów drzew z pewnością zapadną uczniom w pamięci.

Pomoce dydaktyczne do druku na święta w październiku:

Pin It on Pinterest