Dokończ obrazek: Karty pracy do druku

Dokończ obrazek: Karty pracy do druku

Karty pracy z serii dokończ obrazek. Szablony do nauki symetrii dla najmłodszych.

Szukasz wskazówek do rysowania, które pobudzą wyobraźnię Twoich dzieci? Szablony do rysowania obrazów to świetny sposób na to ćwiczenie. Darmowe ćwiczenia do wydrukowania jako PDF są łatwe w przygotowaniu i idealne dla każdego poziomu umiejętności!

Te obrazki są podobne do kolorowanek, ale większość obrazu jest usuwana. Dzięki temu Twoje dzieci mogą znaleźć brakujące informacje, aby stworzyć pełną scenę. Dzięki temu uczą się myśleć przestrzennie, pobudzają wyobraźnię oraz opanowują naukę symetrii. Genialne karty pracy do druku dla dzieci. 

Istnieją dwie różne wersje. Pierwszym z nich są podpowiedzi obrazkowe, podobne do podpowiedzi pisania. Twoje dziecko używa swojej wyobraźni, aby narysować resztę obrazu jaki został zamazany.

W drugiej wersji rysują lustrzane odbicie. Połowa obrazu jest usuwana. Zadaniem dziecka jest dokończyć symetrycznie obrazek.

Oba są świetne dla dzieci w wieku przedszkolnym jak i szkolnym. Jako rodzic tez będziesz bawił się świetnie.

Pamiętaj, sztuka jest formą ekspresji. Celem jest dobra zabawa. W porządku, jeśli efekt końcowy jest abstrakcyjny, a nie stanowi realistycznego obrazu.

Jak wydrukować?

Kliknij na przycisk drukarki pod czerwonym przyciskiem ze strzałką. Następnie wydrukuj wersję PDF za pomocą drukarki

Pozwól swoim dzieciom wykazać się kreatywnością i użyć wyobraźni, aby dokończyć obraz. Starsze dzieci mogą napisać opowiadanie, które będzie odpowiednie do danego obrazka.

SYMETRIA karty pracy do druku dla dzieci w przedszkolu i klasach 1, 2 i 3

Dzieci uwielbiają kreatywność podczas rysowania. Twoje dzieci pokochają to, że mogą spróbować narysować lustrzane odbicie. Lub mogą wykazać się kreatywnością i narysować inną interpretację danego obrazu.

Innym sposobem wykorzystania tych materiałów do druku jest inspiracja do własnych pomysłów na zabawę. Korzystając ze swojej wyobraźni, dzieci mogą zamienić pustą kartkę papieru w ręcznie dzieła sztuki.

Po prostu użyj czarnego markera, aby stworzyć kontur. Grupa dzieci może stworzyć własną, a następnie wymieniać się ze sobą.

Kto powiedział, że prace plastyczne i kreatywność musi być skomplikowane?

Czasami najprostsze czynności wywołują największą kreatywność. Mam nadzieję, że Twoje dzieci lubią korzystać z tych materiałów do wydrukowania. Dzieci w każdym wieku cieszą się łatwymi projektami artystycznymi. Mogą być wtedy małymi artystami.

Pozostałe karty pracy do druku na orientację przestrzenną.

Zobacz także inne darmowe karty pracy i drukowanki:

Pin It on Pinterest