Kolorowanki online

Kolorowanie Cię odpręża? Twoje dziecko lubi malować? Bardzo dobrze się składa, ponieważ przygotowaliśmy dla Was mnóstwo ciekawych i pięknych szablonów o różnej tematyce.

Obrazki do kolorowania dla dzieci

Chyba każde dziecko ma w domu co najmniej jedną kolorowankę. Rodzice zadają sobie pytanie, czy malowanki i kolorowanki są dobre pod kątem pedagogicznym. Należy pamiętać, że podczas poprawnego trzymania ołówka wspierane są zdolności motoryczne, zdolność widzenia przestrzennego, myślenia oraz wyobraźnia dziecka. Jeśli kolorujemy określony obrazek motyw przewodni jest już znany, w tym przypadku kreatywność zbytnio się nie rozwija. Jednak jeśli pozwolimy dziecku na użycie różnych przedmiotów do ozdabiania rysunku tutaj możemy się zdziwić jakie działa zaprezentują nam dzieci. Podczas kolorowania określonych obrazków dziecko musi samodzielnie wybrać kolor jakiego użyje. Podczas kolorowania zwierzęcia, muszą pomysleć jak to zwierzę wygląda w rzeczywistości, jakiego koloru jest jego futro. Jakiego koloru jest dany owoc itp. Szablony do kolorowania ćwiczą i rozwijają koordynację dziecka, koncentrację i skupienie. Dzieci bardzo starają się aby nie wyjść za linie. Dla tych najmłodszych przygotowaliśmy specjalne kolorowanki z wyraźnymi konturami.

Kolorowanki dla dorosłych

Pamiętacie, że jako dzieci lubiliśmy kolorować różne obrazki dla zabawy? Niektórzy dorośli lubią kolorować pomimo upływu lat. Uważam, że to nic złego, a nawet bardzo to pochwalam. Kolorowanki dla dorosłych potrafią zając myśli na długie godziny, fantastycznie można się przy nich zrelaksować i odpocząć. A nie ukrywajmy, odpoczynek nam się czasami należy. W obecnych czasach w internecie można znaleźć całą masę kolorowanek o przeróżnej tematyce, coraz częściej można znaleźć takie dla dorosłych. 

Czy wiesz, że według psychologów kolorowanie niesie za sobą wiele korzyści? Niektórzy traktują to jako rodzaj terapii. Malowanki pozwalają niektórym radzić sobie z uczuciami i myślami oraz pomagają w wyciszeniu i zrelaksowaniu. Kolorowanki dla dorosłych różnią się stopniem skomplikowania, najczęściej są to mandale, które również sprzyjają naszej koncentracji i pomagają zachować skupienie.

 

Zobacz także:

Kolorowanki do drukowania

 

Pin It on Pinterest