Szukaj na stronie

Filter by Kategorie
Karty pracy
Quizy i ćwiczenia
Kalendarz świąt typowych i nietypowych
Dekoracje
Teoria

Spróbuj: karty pracyquizdekoracjezimakolorowanka

Polub nas:

Reklama:

Reklama:

Pomoce dydaktyczne: zwierzęta i życie na wsi

Quizy, Ćwiczenia, Zadania

Quizy, Ćwiczenia, Zadania

dla przedszkolaków, uczniów klas 1-8

Litery i cyfry do tworzenia napisów

Litery i cyfry do tworzenia napisów

Dzień na wsi wcale nie musi się na niej odbywać! Możesz zabrać swoich podopiecznych na wyjątkową wycieczkę nie wychodząc z klasy. Wystarczy odrobina wyobraźni i garść artykułów plastycznych. Wieś to najbardziej kolorowy fragment polskiego krajobrazu. Te wszystkie pola i łąki, zwierzęta i rośliny, magiczne domki! Wspaniały widok! Aby uzyskać efekt wsi w sali, zaprojektowaliśmy specjalne tablice dydaktyczne, które nie tylko nadają wiejskiego klimatu, ale także uczą! Obrazki, które są na nich zamieszczone, są podpisane nie tylko w języku polskim, ale i angielskim. 

Idąc spacerem po wiejskiej ścieżce dalej, spotkać można zaprojektowane przez nas kolorowanki, na których znajdziesz wiejskie obrazki w rozmiarze A4 i XXL. Zatrzymajmy się przy rozmiarze XXL. Po wydrukowaniu jest on na tyle duży, że będzie idealny do użycia go jako praca w grupie! 

Kolejną wiejską przygodą są prace plastyczne, dzięki którym dzieci z Twoją pomocą będą mogły wykonać całą wiejską otoczkę. Zwierzątka z plasteliny, kolorowe kwiatki, papierowe warzywa i owoce… Kiedy poukładacie te niewątpliwe dzieła sztuki w klasie, stanie się ona namiastką prawdziwej wsi!  

Wszystkie nasze pomysły to tylko inspiracja w kwestii dnia, który można przeznaczyć na realizację tematu „Na wsi”, „na farmie”, „w gospodarstwie”. Warto przygotować autorski scenariusz i przeprowadzić go w klasie. Wszak polska wieś to istotny element naszego kraju i warto zapoznać z nim dzieci. Bawcie się dobrze!

Pomoce dydaktyczne do druku na święta w kwietniu:

Pin It on Pinterest