Interaktywne zadania, ćwiczenia i quizy dla przedszkolaków

Wszystkie ćwiczenia i quizy z tego działu można rozwiązywać bez rejestracji i opłat. Po wykonaniu zadania można podzielić się swoim wynikiem w mediach społecznościowych, lub pobrać podsumowanie w pliku PDF. Plik ten zawiera wszystkie zaznaczone odpowiedzi i czas wykonania ćwiczenia.

Quizy, ćwiczenia, zadania:

Quizy matematyczne dla przedszkolaków:

Stworzyliśmy zbiór ćwiczeń matematycznych dla przedszkolaków. Dzięki nim dzieci nauczą się liczyć, poznają literki. Ćwiczenia matematyczne dla dzieci przedszkolnych skupiają się głównie na małych liczbach od jeden do pięciu i od zera do dziewięciu. Jednak niektóre dzieci są zafascynowane matematyką, cyferkami i liczeniem, dlatego nie przestawaj liczyć do dziesięciu, zwiększ liczbę do 30, a nawet 50 jeśli tylko wykażą takie zainteresowanie. Wtedy przejdź do quizów dla uczniów klasy 1. Faza na zainteresowanie matematyką i działaniami nie trwa długo, więc wykorzystaj ten czas kiedy dziecko z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem chłonie wiedzę. Dzieci uczą się kształtów takich jak trójkąt, koło, kwadrat, owal. Baw się dobrze, nie zmuszaj dziecka do nauki to ma być zabawa. Sam zobaczysz że wtedy przedszkolak dużo szybciej i chętniej będzie się uczyć i prosić o kolejne zadania logiczne dla niego. Porównujcie kształty szukajcie podobieństw i różnic, pozwól dziecku samodzielnie odkrywać matematykę, zobaczysz jak sam dochodzi do niektórych wniosków. Mamy również quizy dotyczące zmysłu przestrzennego, porównań i określania czasu. Brzmi bardzo poważnie jednak zacznijcie rozwiązywać zadania a sami zobaczycie że poradzicie sobie wyśmienicie. 

Ćwiczenia zadania i quizy dla przedszkolaków z pewnością sprawią, że nauka przez zabawę będzie jeszcze przyjemniejsza. Wszystkie zadania można wykonywać indywidualnie, pod opieką nauczyciela lub w domu – z rodzicem. Mamy tu mnóstwo zadań na każdą okazję – rozpoznawanie kolorów i figur, proste liczenie i rozpoznawanie cyfr w różnej postaci, czy porównania co jest większe lub mniejsze, wolniejsze lub szybsze i tak dalej. Mamy także quizy na odczytywanie godzin, rozpoznawanie czasu i zagadki odnośnie kalendarza.

Znajdziecie tu również ćwiczenia edukacyjne na położenie przedmiotów i rozpoznawanie kierunków, proste zadania na spostrzegawczość oraz podstawowe dodawanie i odejmowanie.

Co więcej aby jeszcze bardziej uprzyjemnić naukę przez zabawę umieściliśmy tu także skrót do interaktywnych gier do nauki języka angielskiego. Bawcie się dobrze 🙂

Pin It on Pinterest