Dzień Kundelka

Plakaty na dzień kundelka

Plakaty

A4 i XXL

Generator napisów na girlandach

250 wzorów

Litery i cyfry do tworzenia napisów

Litery i cyfry do tworzenia napisów

Quizy, Ćwiczenia, Zadania

Quizy, Ćwiczenia, Zadania

dla przedszkolaków, uczniów klas 1-8

Zwierzęta stanowią dla większości ludzi bardzo ważną kwestię w życiu. Jedni poświęcają im w głównej mierze całe swoje życie - uczą się jak je leczyć, rozpoznawać ich choroby, a także zwalczać wirusy. Niektórzy traktują je jak swoich przyjaciół, a nawet rodzinę - troszczą się o nie, myją, przygotowują jedzenie oraz zapewniają dach nad głową.
W dawnych czasach posiadanie zwierzęcia często stanowiło prestiż dla właściciela oraz wskazywało na jego status. Arystokraci wyprzedzali się wzajemnie w kupowaniu rasowych psów, czy też koni. Wielość wysokiej klasy zwierząt podkreślała często zamożność danej osoby - dostojne, zadbane zwierzęta przebywały na ogromnych posiadłościach swoich właścicieli, gdzie często były podziwiane przez innych. Psy nieposiadające żadnej rasy stanowiły z kolei gorszy rodzaj zwierzęcia i często znajdowano je na ulicach. Na szczęście z biegiem lat podziały te zaczęły zanikać, a ludzie coraz częściej zaczęli dostrzegać fakt, że zwierzętom należy się szacunek i godne życie bez względu na ich rodowód oraz rasę.

W edukacji dzieci oraz młodzieży bardzo ważne jest wskazywanie na równość zarówno ludzi, jak i zwierząt. Odpowiednia nauka oraz rzetelne przedstawienie argumentów przemawiających za tą tezą zaowocuje otwartym oraz pomocnym pokoleniem. Z tego względu zarówno w przedszkolach, jak i w szkołach warto przeprowadzić lekcję dotyczącą Dnia Kundelka. Kundel to inaczej pies, który jest wielorasowy. Obchodzi on swoje nieformalne święto 25 października. W tym dniu sympatycy oraz właściciele kundelków organizują wystawy swoich swoich psów, a schroniska otwierają się na obcych oraz zapraszają do wizyt i adpocji kundelków. Na marginesie warto zaznaczyć, że kundle stanowią największy odsetek bezdomnych psów. Z tego też powodu edukacja w tym zakresie jest niezbędna. Październik stanowi miesiąc dobroci dla zwierząt, więc jest idealnym terminem do rozmowy na temat ich poszanowania i ochrony.

Pomocne w organizacji zajęć dotyczących Dnia Kundelka mogą okazać się materiały przygotowane przez naszych specjalistów. Zawierają one zarówno materiały dla dzieci w wieku przedszkolnym takie jak np. kolorowanki dla dzieci XXL, czy pomysły plac plastycznych, jak i zadania oraz przeróżne ćwiczenia odpowiednie dla uczniów uczęszczających do 1, 2 oraz 3 klasy. Nauczyciele znajdą także szeroki wachlarz propozycji, które można wykorzystać przy tworzeniu gazetki szkolnej. Wszystkie materiały znajdują się w formacie PDF oraz są gotowe do wydruku.

Pomoce dydaktyczne do druku na święta w październiku:

Pin It on Pinterest