EduZabawy.com

Dzień Dziewczynek

Dekoracje na Dzień Dziewczynek

Dekoracje

A4 i XXL do druku

Napisy na Dzień Dziewczynek

Napisy

do druku

Quizy, Ćwiczenia, Zadania

Quizy, Ćwiczenia, Zadania

dla przedszkolaków, uczniów klas 1-8

Karty pracy na Dzień Dziewczynek

Karty pracy

do druku

Maski do druku

Maski

do druku

Gry online

Gry online

dla dziewczynek

Kolorowanki na Dzień Dziewczynek

Kolorowanki

A4 i XXL do druku

Plakaty na Dzień Dziewczynek

Plakaty

A4 i XXL

scenariusze na Dzień Dziewczynek

Scenariusze

przedstawień, zabaw, zajęć, eksperymentów

Litery i cyfry do tworzenia napisów

Litery i cyfry do tworzenia napisów

Fotobudki

Fotobudki

XXL do druku

Generator napisów na girlandach

250 wzorów

Pomoce dydaktyczne na Dzień Dziewczynek w przedszkolu i szkole:

Dzień dziewczynek to urocze święto obchodzone co rok 11 października. Aby sprawić dzieciom przyjemność przygotowaliśmy mnóstwo materiałów w plikach PDF gotowych do druku. Znajdziesz tu urodzę szablony napisów, oraz dekoracje A4 i XXL, dzięki którym możesz udekorować salę przedszkola czy szkoły. Są tu tematyczne karty pracy do drukowania z dziewczęcymi motywami. Przygotowaliśmy także mnóstwo dużych i małych kolorowanek, gry online jeśli wolicie spędzić ten dzień bardziej „na luzie”, a  nawet odznaki dla super dziewczynek. Co więcej znajdziesz u nad dyplomy dla dziewczynek w plikach PDF gotowych do wydrukowania, oraz generator dyplomów ze ślicznymi szablonami do edycji jeśli chce obdarować dziewczynki spersonalizowanymi dyplomami. 

Jeśli w Twoim przedszkolu czy szkole celebrujecie takie drobne święta (jest to zawsze jakieś urozmaicenie codziennej rutyny) zobacz też nasz kalendarz świąt typowych i nietypowych. Przygotowaliśmy kompleksowy spis popularnych świąt, a w każdym z nich znajdziesz mnóstwo pomocy dydaktycznych, z których możesz skorzystać.

Już 11 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziewczynek - choć nazwa ta brzmi sielsko i beztrosko, święto to jest ważne, a jego obchody powinny posłużyć za pretekst do rozmów na kluczowe tematy. Zostało ono ustanowione stosunkowo niedawno, bo w 2012 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego genezą było podkreślenie wszelkich trudności, z jakimi muszą się mierzyć młode dziewczyny, a także wskazanie na nierówności, które występują ze względu na płeć. Niezwykle ważne jest edukowanie całego społeczeństwa w zakresie równego traktowania kobiet i mężczyzn. Dostęp do edukacji, choć wydawać by się mogło powszechny dla każdego, nie jest jednak tak oczywistą kwestią w niektórych krajach. Kolejnym problemem są dziecięce małżeństwa, czy też zabiegi mające na celu okaleczenie kobiet, których tło stanowi zazwyczaj religia. Mając na uwadze tak ważne podłoże, zachęcamy do zainteresowania dzieci tym tematem. Zajęcia możemy przeprowadzić zarówno w przedszkolach, jak i w szkołach. Pomocne w ich organizacji mogą okazać się materiały, które zostały przygotowane przez naszych specjalistów. Przy ich wykorzystaniu będziemy w stanie poruszyć poważny temat w dość lekki sposób. W klasie 1, 2 i 3wykorzystać możemy karty pracy, które skupiają się na logicznym myśleniu oraz spostrzegawczości. Dostępne są one w formacie PDF. Z kolei młodsze dzieci mogą się skupić na kolorowankach XXL, które z pewnością idealnie udekorują gazetkę szkolną. Są one już gotowe do druku. Przy tym wszystkim nie zapomnijmy jednak o rozmowie z uczniami. Uświadamianie młodego pokolenia w zakresie równego traktowania każdego człowieka bez względu na płeć, religię, czy też kolor skóry jest kluczowe na każdym etapie edukacji.

Pomoce dydaktyczne do druku na święta w październiku:

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama: