Dzień zdrowia

Dnia 7 kwietnia obchodzimy Dzień Zdrowia. To nietypowe święto o ważnej tematyce dla przedszkolaków i uczniów. Dbanie o zdrowie powinno być nieodłączny elementem życia każdego z nas, niezależnie od wieku. Dlatego wierzymy, że należy uczyć tego już od najmłodszych lat. Specjalnie dla Was stworzyliśmy mnóstwo inspiracji dla dzieci, nauczycieli, rodziców i opiekunów, związanych z tym świętem. Materiały mogą służyć jednocześnie zabawie i nauce. Umieściliśmy dekoracje do druku za darmo, w rozmiarach A4 i XXL. To dekoracje, które przedstawiają leki, bakterie i wirusy, karetkę, owoce i warzywa oraz niezdrowe jedzenie.  Podczas tego dnia można z przedszkolakami omówić czym zajmuje się lekarz jakie są jego atrybuty. Szczególnie pomocne mogą być plansze dydaktyczne, dzięki którym najmłodsi mogą uczyć się części ciała, także po angielsku! Plansze edukacyjne uczą także zasad higieny, zdrowego stylu życia oraz zdrowych produktów. Może skorzystacie także dyplomów lub krótkich i zabawnych wierszyków i rymowanek o zdrowiu. Zachęcamy też do skorzystania z kart pracy do druku, na których znajdują się szlaczki, labirynty, puzzle matematyczne i zadania grafomotoryczne dla przedszkolaków.

„Nasza planeta, nasze zdrowie”

Już od najmłodszych lat dzieci uczą się o zdrowiu własnym i innych osób wokół nich. Możemy zachęcać je do zdrowego stylu życia i promować dobrą higienę poprzez zabawne zajęcia i doświadczenia edukacyjne. W różnych latach kładzie się nacisk na przeróżne zdrowotne aspekty.

  • Jak należy myć ręce
  • Jak dbać zdrowe zęby
  • Jak się zachowywać można przeziębienie, w jaki sposób kichać i kaszleć
  • Jak dbać o planetę aby była zdrowa

Z naszych materiałów o zdrowiu do druku korzystają dzieci, przedszkolaki, uczniowie rodzice i nauczyciele.

Materiały o ​​​​edukacji żywieniowej, o zdrowym trybie życia to niesamowicie ciekawe ale i ważne zajęcia, które zachęcają do nauki i dyskusji na temat zdrowych wyborów żywieniowych i żywienia. Dzieci dowiedzą się o piramidzie żywieniowej dla dzieci, zdrowym odżywianiu, słownictwie żywieniowym, grupach żywności, zdrowych kombinacjach żywności i nie tylko.

Mnóstwo ciekawych materiałów o zdrowiu do druku dla przedszkolaków i uczniów. Śliczne materiały w tym kolorowanki o zdrowiu, dyplom o zdrowiu i wiele innych materiałów potrzebnych do przeprowadzenia zajęć w przedszkolu.

Jeśli hasło „Dbam o zdrowie” nie jest Ci obce to nasze materiały do druku na pewno bardzo Ci się spodobają.

Pomoce dydaktyczne do druku na święta w kwietniu:

Pin It on Pinterest