EduZabawy.com

Jesień

Dekoracje na jesień

Dekoracje

A4 i XXL do druku

Dekoracje dwustronne na jesień

Dekoracje dwustronne

A4 i XXL do druku

Szablony dekoracyjne XXL na jesień

Szablony dekoracyjne XXL

3 rozmiary do druku

Plakaty na 4 pory roku

Plakaty na 4 pory roku

po polsku, angielsku i niemiecku

Quizy, Ćwiczenia, Zadania

Quizy, Ćwiczenia, Zadania

dla przedszkolaków, uczniów klas 1-8

Karty pracy na jesień

Karty pracy

do druku

Fotobudki na jesień

Fotobudki

XXL do druku

Generator napisów na girlandach

Generator napisów na girlandach

250 wzorów

Kolorowanki

Kolorowanki

A4 i XXL do druku

Opaski na głowę na jesień

Opaski na głowę

kolorowe i do pokolorowania

Napisy na jesień

Napisy

do druku

jesienne witraże

Witraże

do druku

Wierszyki na jesień

Wierszyki

o jesieni

Plakaty na jesień

Plakaty

A4 i XXL

Litery i cyfry do tworzenia napisów

Litery i cyfry do tworzenia napisów

Pomoce dydaktyczne na Jesień w przedszkolu i szkole:

Często zadajecie nam pytanie dotyczące wprowadzenia tematyki zajęć jesiennych w przedszkolu i szkole.

Jak wprowadzić jesień przedszkolakom?

Zabawna, praktyczna nauka i dużo zabawy to zawsze nasze ulubione sposoby nauczania małych dzieci i przedszkolaków! Zabierz je na zewnątrz, aby odkryć cuda sezonu. Pozwól im zbierać żołędzie i opadające liście, poczuć chłodny powiew na ich skórze i obserwować, jak ptaki zbierają nasiona.

W sali i klasie przedszkolaki i uczniowie mogą się wiele nauczyć o jesieni poprzez czytanie książek, bawiąc się jesiennymi pojemnikami sensorycznymi i odkrywając jesienne owoce i warzywa wszystkimi zmysłami. Jednym z naszych ulubionych zajęć jest wspólne przyrządzanie jesiennej sałatka owocowej, krojenie pysznych darów jesieni, a następnie smakowanie naszej potrawy.

Jak uczyć dzieci wszystkiego o jesieni?

Bądź jak najbardziej praktyczny! Wyprawa na grządkę z warzywami i owocami, lub do sadu jabłkowego to zawsze świetna zabawa dla dzieci. Dowiedz się, dlaczego liście na jesiennym drzewie zmieniają kolor i zbierz te, które spadły. Możecie je potem wykorzystać do jesiennych prac plastycznych które dzieci wykonają.

Może przygotujesz cykl życia jabłka, dyni lub drzewa, idealną do włączenia ekscytujących eksperymentów naukowych. Pamiętaj również o jesiennych kartach pracy do druku dla dzieci.

Jakich tematów uczyć jesienią?

Jesień to pora roku kiedy jest mnóstwo zabawnych motywów do odkrycia! Od jabłek po dynie, od liści po cykle życia do druku, to idealna pora roku, aby skupić się na cudach i pięknie natury i ogrodnictwie.

Niektóre niekonwencjonalne tematy, których można nauczyć się jesienią, to „wszystko o mnie”, kosmos lub księżyc, zasady bezpieczeństwa. Nie zapomnij też o motywach świątecznych  takich jak Święto Zmarłych.

NAJLEPSZE JESIENNE ZAJĘCIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Sezon jesienny to świetna pora roku dla dzieci! Jest pełen niesamowitych kolorów, barw i tematów do poznania i odkrycia. W tym pomogą Wam nasze materiały o jesieni dla dzieci które przygotowaliśmy do druku zupełnie za darmo.

Jesień to pora roku, kiedy ciepłe letnie temperatury stopniowo obniżają się aż nadchodzi zima. Jesień zaczyna się w jesienną równonoc, kiedy godziny światła dziennego są równe godzinom ciemności. Na półkuli północnej ma to miejsce 22 lub 23 września. Jesień to czas zmian. Liście zmieniają kolor i opadają z drzew. Zwierzęta zaczynają przygotowywać się do nadejścia zimy. Zarastają grubszą sierścią lub zbierają i przechowują żywność. Niektóre ptaki migrują w kierunku równika, aby uciec przed spadającymi temperaturami.

Jesienią zbieramy wiele plonów. To również czas kiedy dzieci uczęszczają już do szkoły i przedszkola. To piękna i kolorowa pora roku. Przygotowaliśmy mnóstwo jesiennych materiałów do druku dla dzieci. Przedszkolaki i uczniowie chętnie przy ich pomocy będą uczyli się liczyć, poznawać litery i cyfry. Kolorowe i wesołe materiały zachęcają do pracy z nimi. Kolorowe dekoracje, szablony z jesiennymi kartami pracy, śliczne kolorowanki, inspirujące prace plastyczne oraz wiele innych pomysłowych materiałów na jesień czeka na Was w tym wpisie. Wszystkie możesz wydrukować za darmo.

Pomoce dydaktyczne do druku na święta we wrześniu:

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama: