Dyktanda dla klasy 5

Dyktanda online i do pobrania dla uczniów klasy 5

Dyktanda online dla uczniów klasy 5, które dla was tutaj przygotowaliśmy są nieco dłuższe i odrobinę trudniejsze niż te dla uczniów klasy 4. możecie z nami przećwiczyć pisownię NIE z różnymi częściami mowy, pisownię zmiękczeń i końcówek oraz oczywiście to co często najbardziej kłopotliwe, czyli CH/H, RZ/Ż czy Ó/U. Znajdziecie tu dyktanda na każde z tych zagadnień, ale i ćwiczenia na pisownię mieszaną, gdzie trzeba uzupełniać to wszystko w jednym dyktandzie.

Każde z naszych dyktand można odsłuchać – przygotowaliśmy do tego filmy dostępne na YouTube, oraz na naszej stronie. Można je rozwiązać online i pod razu zobaczyć procentową ocenę wraz z krótkim komentarzem. Ale przygotowaliśmy też coś więcej: możliwość pobrania i wydrukowania dyktand. Jeśli więc wolisz wykonywać takie ćwiczenia na kartce z nami masz też i taką możliwość. Co więcej po rozwiązaniu dyktanda online zobaczysz podsumowanie, które również może być pobrane w pliku PDF – można więc bez problemu skonsultować swoją pracę z rodziem czy nauczycielem.

Dołożyliśmy wszelkich starań aby nauka ortografii i ćwiczenie popaanwje pisowni były łatwiejsze i przyjemniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. A jeśli nasza bogata baza dyktand online jest dla Ciebie niewystarczająca polecamy nasz darmowy generator dyktand do druku gdzie możesz przerobić dosłownie dowolny tekst na dyktando zaledwie w kilka sekund.

Jeśli lubisz uczyć się przy komputerze polecamy także nasze. Zadania, ćwiczenia i quizy dla klas 5. przygotowaliśmy dziesiątki zadań z matematyki, języka polskiego i angielskiego dzięki czemu możesz przećwiczyć najbardziej istotne kwestie i poprawić swoje możliwości przed sprawdzianem lub po prostu zwiększyć swój zakres wiedzy aby zabłysnąć. Po każdym pytaniu od razu dostaniesz odzew i będziesz wiedzieć czy dana odpowiedź była poprawna czy nie. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas ćwiczenia przypadną Ci do gustu.

Nasze dyktanda online:

 

Z podziałem na klasy:

 

Pin It on Pinterest