EduZabawyLogo

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Interaktywne zadania, ćwiczenia i quizy z języka polskiego dla uczniów klasy 4

Quizy, zadania i ćwiczenia z języka polskiego klasa 4 to doskonała forma powtórzenia wiadomości przed sprawdzianem i testem. Przedstawiamy testy do wydrukowania, ponadto znajdziesz u nas również lektury z obowiązującej podstawy programowej. Quizy podzieliliśmy na główne działy takie jak części mowy, gatunki literackie, fonetyka, składnia oraz słowotwórstwo. Dodatkowo sprawdzisz swoją znajomość ortografii rozwiązując nasze ćwiczenia ortograficzne oraz uzupełniając dyktanda. 

Quizy z języka polskiego dla uczniów klas 4:

Przygotowaliśmy dziesiątki quizów z języka polskiego dla uczniów klasy 4 szkoły podstawowej. Wszystkie ćwiczenia powstawały w oparciu o bieżącą podstawę programową, a więc opierają się na materiale, który z pewnością będzie (lub już był) omawiany w szkole. Dlatego jeśli chcesz coś dodatkowo przećwiczyć lub lepiej przygotować się do ważnego sprawdzianu idealnie trafiłeś.

Przygotowaliśmy quizy z podziałem na kategorie tematyczne aby łatwiej było znaleźć interesujące Cię zadanie.

W dziale części mowy znajdziesz quizy poświęcone odmianom, formom i rodzajom czasownika, stopniowaniu przymiotników, czy odmianie przez przypadki rzeczowników. Poza tym przygotowaliśmy zadania na przysłówki, spójniki, ogólne rozpoznanie części mowy oraz testy podsumowujące. W dziale fonetyka jest mnóstwo ćwiczeń na kolejność alfabetyczną wyrazów, liczenie liter i głosek, dzielenie wyrazów na sylaby itp. Następnie mamy dział gatunki literackie, a w nim jak nazwa sugeruje zadania, w których należy wykazać się znajomością charakterystyki wybranych gatunków. Ostatni dział przygotowany specjalnie dla uczniów klas 4 to składnia, gdzie mamy quizy na podmiot, orzeczenie, rodzaje wypowiedzeń itp. Kolejne dwa działy, które tu widzisz to słowotwórstwo oraz gry słowne – są to działy wspólne dla wszystkich klas ponieważ są bardziej ogólne i ponadczasowe. Pewnie warto rzucić okiem i na nie. Dodatkowo przygotowaliśmy także quizy ze znajomości lektur, dyktanda dla klasy 4 oraz ćwiczenia ortograficzne.

Po ukończeniu wszystkich tych zadań z języka polskiego nic na lekcjach w szkole nie powinno Cię zaskoczyć.