EduZabawyLogo

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Wielka i mała litera (Dyktanda online)

Dyktanda online i do pobrania na pisownię wielkiej i małej litery

Przygotowaliśmy dla Was kilka dyktand, dzięki którym możecie doskonalić umiejętność poprawnego pisania wyrazów z wielkiej i małej litery. Pamiętacie wszystkie zasady ortograficzne? Które wyrazy zawsze piszemy wielka literą, a które nigdy? Czy dany wyraz jest rzeczownikiem, przymiotnikiem, a może jest to nazwa własna? Jeśli sprawia Ci to trudności przygotowaliśmy dyktanda dla uczniów klas 4, 5, 6 w których możecie się sprawdzić. Jednak ponieważ te zasady pisowni nie ograniczają się do konkretnej klasy możesz nasze dyktanda rozwiązywać równie dobrze jeśli jesteś w klasie 7, 8 czy 1, 2 lub 3.

Korzystanie z naszej bazy dyktand nie wymaga rejestracji, logowania ani żadnych opłat. Możesz ćwiczenia ortograficzne wykonywać bez żadnych ograniczeń, a co więcej po ukończeniu dyktanda możesz od razu sprawdzić swój wynik przedstawiony jako ocena procentowa z krótkim komentarzem. Możesz od razu pobrać ukończone zadanie ze wszystkimi zaznaczonymi odpowiedziami i oceną jako plik PDF. Ale to nie wszystko! Możesz również pobrać samo dyktando jako plik PDF z zadaniem do rozwiązania oraz całym tekstem – rozwiązaniem.

A jeśli spojrzysz nieco niżej znajdziesz spis wszystkich kategorii dyktand, które dla Was przygotowaliśmy. Wszystkie działają na tej samej zasadzie, są bezpłatne i zawsze dostępne. Ponadto, nasze mamy dla Was dyktanda do odsłuchania bezpośrednio ze strony lub z serwisu YouTube. Z nami możecie ćwiczyć pisownię w przyjemny sposób ze swojego domowego zacisza. Powodzenia.

Nasze dyktanda online:

 

Z podziałem na klasy: