Dyktanda dla klasy 2

Dyktanda online i do pobrania dla uczniów klasy 2

Dyktanda dla uczniów klasy 2, które się tu znajdują co nieco swoim zakresem obejmują także te dla uczniów klasy 1, jednak jest tu także kilka nowych ćwiczeń. Na początek polecamy same listy wyrazów podzielone według zagadnień: CH/H, Ó/U, RZ/Ż – są to proste ćwiczenia bez długiego tekstu. Następnie do Waszej dyspozycji oddajemy nieco dłuże teksty, w których można przećwiczyć również wielką i małą literę czy problematyczne końcówki. Co więcej, nasze dyktanda dostępne są także w wersji do odsłuchania, jeśli ktoś miałby ochotę wszystko pisać ręcznie.

Wszystkie dostępne tu dyktanda można rozwiązywać online, lub pobrać w pliku PDF do wydrukowania i uzupełnienia w bardziej tradycyjny sposób. W pobranym pliku PDF znajduje się nie tylko samo dyktando, ale i cała jego treść (jako tekst, bez opcji wyboru) więc można samodzielnie sprawdzić jaka jest poprawna pisownia. Po rozwiązaniu zadania na stronie można zobaczyć ocenę procentową z krótkim komentarzem. Można również pobrać plik z podsumowaniem rozwiązania – np jako potwierdzenie wykonania pracy domowej.

Jeśli uznasz, że znajdujące się tu dyktanda są zbyt łatwe czy zbyt trudne możesz skorzystać z wielu innych dostępnych na naszej stronie. Poniżej znajdziesz podział według ćwiczonej umiejętności, lub podział na klasy. Możesz dowolnie przebierać we wszystkich dyktandach.

Jeśli to dla ciebie za mało i potrzebujesz jeszcze więcej praktyki możemy polecić także nasz darmowy generator dyktand lub zadań z lukami – znajdziesz go w dziale generatory. Natomiast jeśli chcesz przećwiczyć i inne partie materiału polecamy nasze ćwiczenia, zadania i quizy dla klasy 2. Posiadamy dziesiątki zadań z matematyki, języka polskiego oraz języka angielskiego.

Nasze dyktanda online:

 

Z podziałem na klasy:

 

Pin It on Pinterest