Interaktywne zadania, ćwiczenia i quizy z matematyki dla uczniów klasy 6

Przedstawiamy serię interaktywnych ćwiczeń, zadań i quizów z matematyki dla uczniów klas 6. Wszystkie zadania, które tu znajdziesz opracowane zostały na bazie podstawy programowej obowiązującej w szkołach podstawowych. Quizy dla klasy 6 podzieliliśmy na tematyczne działy, aby ułatwić odnalezienie odpowiedniego zadania. Jeśli więc masz z czymś trudności, chcesz poćwiczyć przed sprawdzianem, lub po prostu masz ochotę porozwiązywać zadania masz ku temu idealną okazję. 

Każdy quiz ma atrakcyjną szatę graficzną i składa się z 10 pytań. Czasem są to zadania wielokrotnego wyboru, a czasem z luką do uzupełnienia. Po udzieleniu odpowiedzi zobaczysz komunikat stwierdzający czy dana odpowiedź była poprawna czy nie, a po ukończeniu quizu zobaczysz podsumowanie ze wszystkimi odpowiedziami wraz z opcjami wybranymi przez Ciebie. Podsumowanie to można pobrać jako plik PDF do wydruku. Plik ten zawierać będzie informacje takie jak czas poświęcony na wykonanie zadania, wszystkie grafiki, oraz zaznaczone odpowiedzi.

Mamy nadzieję, że taka forma nauki okaże się ciekawsza niż korzystanie z podręcznika i z chęcią będziesz wracać do tych ćwiczeń.

Pin It on Pinterest