Dyktanda dla klasy 4

Ładuję

Klasa 4 to okres dużych zmian dla uczniów szkół podstawowych. To całkiem nowy etap edukacji, nowe klasy, nowi nauczyciele i sporo nowych przedmiotów. Również jeśli chodzi o przygotowane przez nas  dyktanda dla klas 4 to różnią się one nieco od tych przygotowanych dla młodszych uczniów. W młodszych klasach proponowaliśmy same listy słów - bez długiego tekstu. Dla uczniów klasy 4 przygotowaliśmy natomiast dyktanda, w których trzeba zapoznać się z tekstem.

Dyktanda można odsłuchać bezpośrednio na naszej stronie, można je też rozwiązać online. Ale poszliśmy o krok dalej. Każde dyktando można pobrać jako plik PDF i wydrukować w domowym zaciszu. Po rozwiązaniu dyktanda online można także pobrać plik z podsumowaniem, podliczeniem poprawnych odpowiedzi i krótkim komentarzem. 

Niezależnie od tego czy trudności sprawia Ci pasowania wyrazów z RZ/Ż, CH/H czy Ó/U u nas możesz bez przeszkód przećwiczyć to wszystko zupełnie za darmo. Co więcej przygotowaliśmy także dyktanda na pisownię „NIE” z różnymi częściami mowy, i inne na pisownię końcówek Ę, EM, EN itp. Dlatego jesteśmy przekonani, że można nas wyćwiczyć umiejętność bezbłędnego pisania w języku polskim. A jeśli nie znajdziesz tu wystarczająco dużo dyktand do poćwiczenia problematycznej pisowni zobacz niżej - znajdziesz tam o wiele więcej dyktand z podziałem na tematykę ćwiczonego zagadnienia.

Jeśli odpowiada CI taki rodzaj nauki i praktyki polecamy także inne nasze ćwiczenia, zadania i quizy dla klas 4.  Znajdziesz u nas mnóstwo ćwiczeń z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego.

Szukaj na stronie

Filter by Kategorie
Karty pracy
Ćwiczenia i quizy
Kalendarz świąt typowych i nietypowych
Dekoracje
Teoria

Spróbuj: karty pracyquizdekoracjezima

Polub nas:

Reklama:

Pin It on Pinterest