EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Interaktywne zadania, ćwiczenia i quizy z języka polskiego dla uczniów klasy 6

Testy, quizy, zadania z języka polskiego dla klasy 6. W dziale tym znajdziesz ćwiczenia z części mowy, fonetyki, słowotwórstwa, komunikacji językowej, składni oraz dyktanda i ćwiczenia ortograficzne. Przypomnienie materiału z klasy 5 oraz powtórka z poszczególnych działów aby móc jak najlepiej przygotować się do sprawdzianu. Darmowe zadania wraz z odpowiedziami. Test z gatunków literackich, a Ty akurat masz pustkę w głowie? To nic, usiądź wygodnie przed komputerem odpręż się i powtórz cały materiał z naszą bazą quizów. 

Quizy z języka polskiego dla uczniów klasy 6

Przygotowaliśmy dziesiątki ćwiczeń z języka polskiego dla uczniów klasy 6 szkoły podstawowej i pogrupowaliśmy je w działy tematyczne podobne do tych jakie omawiane są w szkole na lekcjach. Dlatego jeśli któraś partia omawianego na lekcjach materiału wymaga dodatkowego przećwiczenia to z pewnością jesteś w odpowiednim miejscu. Są tu quizy z części mowy i na gatunki literackie, takie o komunikacji językowej i o grach słownych. Mało tego! Przygotowaliśmy też quizy z obowiązkowych lektur, mnóstwo dyktand online (z możliwością pobrania pliku PDF) oraz ćwiczeń ortograficznych.

Każdy z quizów składa się z 10 pytań, na które musisz udzielić odpowiedzi. A gdy już to zrobisz zobaczysz krótki komentarz z informacją czy dana odpowiedź była prawidłowa. Co więcej, po ukończeniu całego ćwiczenia masz możliwość pobrania go ze wszystkimi zaznaczonymi przez Ciebie odpowiedziami. Jest tez dostępny raport online, do którego możesz skopiować odnośnik i podesłać np nauczycielowi do wglądu jeśli masz jakieś dodatkowe pytania.

Tworząc ćwiczenia specjalnie dla uczniów klasy szóstej szkoły podstawowej, skupialiśmy na tym, aby dopasować te zadania pod umiejętności i wiek dzieci. Quizy zostały doskonale stworzone i każdy z nich wpisuje się w podstawę programową tej klasy. Dodając dla Was te testy online, kierowaliśmy się dobrem i tym, aby ułatwić utrwalanie wiedzy w sposób interaktywny. Dodatkowo każde z ćwiczeń można rozwiązywać tyle razy, ile się tylko chce. Za skorzystanie z naszej pomocy nie musicie nic płacić. Tak samo na naszej platformie edukacyjnej nie macie obowiązku zakładać żadnego konta. Wystarczy, że odnajdziecie test online, który chcielibyście rozwiązać i zaczniecie go wykonywać. To wszystko! Z nami na pewno podszkolisz swoją zdobytą wiedzę na lekcjach w szkole. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych materiałów, które na pewno okażą się dużą pomocą.