Interaktywne zadania, ćwiczenia i quizy z języka polskiego dla uczniów klasy 6

Testy, quizy, zadania z języka polskiego dla klasy 6. W dziale tym znajdziesz ćwiczenia z części mowy, fonetyki, słowotwórstwa, komunikacji językowej, składni oraz dyktanda i ćwiczenia ortograficzne. Przypomnienie materiału z klasy 5 oraz powtórka z poszczególnych działów aby móc jak najlepiej przygotować się do sprawdzianu. Darmowe zadania wraz z odpowiedziami. Test z gatunków literackich, a Ty akurat masz pustkę w głowie? To nic, usiądź wygodnie przed komputerem odpręż się i powtórz cały materiał z naszą bazą quizów. 

Przygotowaliśmy dziesiątki ćwiczeń z języka polskiego dla uczniów klasy 6 szkoły podstawowej i pogrupowaliśmy je w działy tematyczne podobne do tych jakie omawiane są w szkole na lekcjach. Dlatego jeśli któraś partia omawianego na lekcjach materiału wymaga dodatkowego przećwiczenia to z pewnością jesteś w odpowiednim miejscu. Są tu quizy z części mowy i na gatunki literackie, takie o komunikacji językowej i o grach słownych. Mało tego! Przygotowaliśmy też quizy z obowiązkowych lektur, mnóstwo dyktand online (z możliwością pobrania pliku PDF) oraz ćwiczeń ortograficznych.

Każdy z quizów składa się z 10 pytań, na które musisz udzielić odpowiedzi. A gdy już to zrobisz zobaczysz krótki komentarz z informacją czy dana odpowiedź była prawidłowa. Co więcej, po ukończeniu całego ćwiczenia masz możliwość pobrania go ze wszystkimi zaznaczonymi przez Ciebie odpowiedziami. Jest tez dostępny raport online, do którego możesz skopiować odnośnik i podesłać np nauczycielowi do wglądu jeśli masz jakieś dodatkowe pytania.

Pin It on Pinterest