EduZabawyLogo

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Interaktywne zadania, ćwiczenia i quizy z matematyki dla uczniów klasy 5

Quizy z matematyki dla uczniów klas 5:

Przedstawiamy pakiet ćwiczeń, zadań i quizów z matematyki przeznaczonych dla uczniów klasy 5 szkoły podstawowej. Wszystkie quizy zostały przygotowane w oparciu o obowiązującą podstawę programową, a więc możesz tu przećwiczyć wszystko to co pojawiło się, lub pojawi się na lekcjach w szkole. Jeśli więc nie udało Ci się przećwiczyć wszystkiego w szkole, masz z czymś trudności, lub wręcz przeciwnie – jeszcze mało CI ćwiczeń, które lubisz tutaj znajdziesz wszystko, czego Ci potrzeba.

Przygotowaliśmy quizy o figurach i kątach, które są prostym wprowadzeniem do geometrii. Mamy dział z quizami na kolejność wykonywania działań, dodawanie pisemne i mnożenie (oraz dzielenie) dużych liczb. Przygotowaliśmy też ćwiczenia, w których należy znaleźć największy wspólny dzielnik, lub wskazać czy podana liczna to liczba pierwsza czy złożona. Znajdziesz tu także zadania na ułamki zwykłe i dziesiętne. W każdym z tych działów jest po kilka, a czasem i kilkanaście quizów matematycznych, w których możesz bez ograniczeń korzystać.

Niektóre pytania są otwarte – czyli musisz samodzielnie wpisać w nich odpowiedź, inne to pytania zamknięte, gdzie wystarczy wskazać na jedną z podanych możliwości. Gdy już udzielisz odpowiedzi zobaczysz krótki komentarz mówiący o tym czy dana odpowiedź była poprawna czy nie, a po  ukończeniu quizu zobaczysz kompletne podsumowanie wszystkich udzielonych odpowiedzi. Takie podsumowanie można nawet pobrać jako plik PDF gotowy do wydruku.

Mamy nadzieję, że dzięki takiemu przygotowaniu zadań nie będziesz mieć trudności z geometrią przestrzenną czy liczeniem w pamięci.