Dyktanda dla klasy 8

Dyktanda online i do pobrania dla uczniów klasy 8

Dyktanda dla uczniów klas 8 szkół podstawowych, które dla was przygotowaliśmy mają na celu pomoc w doszlifowaniu zasad ortografii przed egzaminem ósmoklasisty i dalszym etapem edukacji. Mamy tu dla was mnóstwo dyktand na pisownię wyrazów z RZ i Ż, CH i H, czy U i Ó. Co więcej, znajdziecie tu też ćwiczenie na pisownię mieszaną – czyli to wszystko w jednym zadaniu. Dodatkowo mamy dyktanda na pisownię wielkiej i małej litery oraz pisownię NIE z różnymi częściami mowy. 

Jeśli uznasz, że to wszystko to za mało aby dokładnie przećwiczyć zakres wiedzy, z którym masz trudności spójrz niżej. Znajdziesz tam odnośniki do wielu innych dyktand podzielonych według zakresu ćwiczonej pisowni. Możesz bez trudu skupić się na tym co najważniejsze.

Każde z naszych dyktand można wypełnić online, a następnie pobrać wynik w pliku PDF. Dyktanda można też odsłuchać, jeśli wolisz wszystko spisywać na kartce. Dodatkowo możesz pobrać całe dyktando w PDF z opcjami do wyboru i zaznaczenia poprawnej odpowiedzi. W pliku znajdziesz też cały tekst, dzięki czemu możesz sprawdzić czy masz wszystko dobrze uzupełnione. Co więcej po uzupełnieniu dyktanda na naszej stronie zobaczysz podsumowanie z krótkim komentarzem i oceną procenową. Jest to naszym zdaniem bardzo przydatne przy dokonaniu samooceny.

Jeżeli taki sposób nauki i ćwiczenia Ci odpowiada zobacz także inne nasze działy, w których znaleźć możesz egzaminy ósmoklasisty z ubiegłych lat (z odpowiedziami i podsumowaniem PDF), mnóstwo zadań z matematyki, języka polskiego czy języka angielskiego – po prostu kompletny zbiór zadań, ćwiczeń i quizów dla klas 8. Wierzymy, że przygotowany przez nas zbiór zadań ułatwi Ci bezstresowe przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty z co najmniej kilku przedmiotów.

Pamiętaj, że wszystkie nasze dyktanda i zadania są bezpłatne, w związku z czym możesz z nich korzystać bez ograniczeń. Możesz je potraktować jako sposób na naukę, ćwiczenie czy powtarzanie przed sprawdzianem.

Nasze dyktanda online:

 

Z podziałem na klasy:

 

Pin It on Pinterest