Dyktanda dla klasy 7

Dyktanda online i do pobrania dla uczniów klasy 7

Dyktanda online dla uczniów klas 7, które dla was przygotowaliśmy są całkiem długie, urozmaicone i posiadają szeroki zakres słownictwa. Są zdecydowanie trudniejsze od tych dla uczniów klasy np 3 gdzie znajduje się lista wyrazów. Tutaj jest dłuższy tekst, więc rozwiązanie takiego dyktanda wymaga czasu i skupienia. Tak jak w innych przypadkach również te dyktanda przygotowaliśmy także w wersji do odsłuchania. Możesz więc rozpisać je na kartce lub rozwiązać na naszej stronie. 

Ale to nie wszystko – nasze dyktanda są również gotowe do pobrania jako plik PDF. W pobranym dokumencie możesz zaznaczyć poprawną pisownię, a potem sprawdzić jak Ci poszło z oryginalnym tekstem. Również po rozwiązaniu dyktanda online możesz nie tylko zobaczyć wynik na stronie, ale i pobrać podsumowanie ze wszystkimi zaznaczonymi przez Ciebie opcjami jako plik PDF. Może to służyć na przykład jako potwierdzenie ukończenia pracy domowej, lub jako szybka notatka do konsultacji.

Przygotowaliśmy mnóstwo zagadnień, które możesz przećwiczyć: dyktanda na pisownię mieszaną, gdzie przećwiczyć możesz wszystkie zasady pisowni, czy dyktanda na jedno konkretne zagadnienie, jak na przykład RZ i Ż czy CH i H. Do tego mamy też dyktando na przećwiczenie pisowni małej i wielkiej litery czy na zmiękczenia. Nie mogło też oczywiście zabraknąć dyktanda na pisownię NIE z różnymi częściami mowy. Mamy tu wszystko czego możesz potrzebować aby przećwiczyć kłopotliwą pisownię w języku polskim.

Jeśli natomiast uznasz, że jest w tym dziale za mało dyktand dotyczących jednej kwestii zobacz poniżej. Znajdziesz tam podział tematyczny, w którym znajdziesz dziesiątki innych zadań do rozwiązania.

Co więcej mamy też dziesiątki innych zadań, ćwiczeń i interaktywnych quizów dla klas 7 w których możesz przećwiczyć swoje umiejętności z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego. Na pewno warto to sprawdzić. Nie zawiedziesz się.

Nasze dyktanda online:

 

Z podziałem na klasy:

 

Pin It on Pinterest