EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Dyktanda dla klasy 6

Dyktanda online i do pobrania dla uczniów klasy 6

Dyktanda online dla uczniów klas 6, które tu dla was przygotowaliśmy powinny być dostosowane stopniem trudności do umiejętności uczniów, którzy już mają kilka lat doświadczeń. W końcu uczniowie klas 6 powinni już być zaznajomieni z rozmaitymi opowiadaniami, wierszami i lekturami. Uczniowie Ci mają z pewnością bogatszy zasób słów niż uczniowie klas 4 czy 5, jeśli jednak przygotowane tu dyktanda okażą się zbyt trudne możecie spróbować rozwiązać inne. Poniżej znajdziecie podział tematyczny dyktand ze względu na zakres testowanej pisowni, lub klasę, do której dane ćwiczenie przypisaliśmy.

Niemal wszystkie przygotowane tu dla was dyktanda można odsłuchać jeśli wolisz rozwiązywać je bardziej tradycyjnie. Ale oczywiście możliwe jest także rozwiązanie dyktanda online. Jeśli się na to zdecydujesz po ukończeniu ćwiczenia zobaczysz podsumowanie z procentowym wynikiem króciutkim komentarzem. Swój wynik wraz z zaznaczonymi odpowiedziami możesz pobrać jako plik PDF – na przykład aby omówić postępy z rodzicami czy nauczycielem, lub jeśli dyktando było zadane jako praca domowa. Dyktanda można również pobrać jako plik PDF, w którym znajdziesz zadanie z opcjami do wyboru, oraz cały tekst poprawnie rozpisany jako klucz odpowiedzi. Możesz więc samodzielnie sporo się tu nauczyć dokładnie w taki sposób jak lubisz.

Skoro tu jesteś zapewne lubisz ćwiczyć swoje umiejętności i zdobywać wiedzę przy komputerze. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszym działem, w którym przygotowaliśmy ćwiczenia, zadania i quizy dla uczniów klas 6. Znajdziesz tam mnóstwo zadań z matematyki, języka polskiego oraz quizy ze słownictwa języka angielskiego. Po udzieleniu odpowiedzi od razu ujrzysz komunikat, dzięki któremu dowiesz się czy udzieloną odpowiedź była poprawna, a po ukończeniu całego quizy zobaczysz przejrzyste podsumowanie. Jest to niezwykle wygodny sposób na szlifowanie swoich umiejętności i zdobywanie nowej wiedzy.

Nasze dyktanda online:

 

Z podziałem na klasy:

 

Pin It on Pinterest