EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Dyktanda dla klasy 3

Dyktanda online i do pobrania dla uczniów klasy 3

Dyktanda dla uczniów klas 3 są już nieco trudniejsze niż dla młodszych dzieci. Dzieci w tym wieku skupią uwagę już na dłuższych tekstach, mają bogatszy zasób słów i sporo własnych doświadczeń. Dlatego nasze dyktanda dla klas 3 są dłuższe, choć umieściliśmy tu również zadanie polegające na zaznaczeniu odpowiednio pisowni w listach słów.

Dołożyliśmy starań aby ćwiczenia te było urozmaicone, w związku z czym znajdziesz tu dyktando na pisownię wielkiej i małej litery, na kłopotliwe końcówki, oraz zadania typowo ortograficzne. Nasze dyktanda można rozwiązać online lub pobrać jako pliki PDF i wydrukować w domu czy w szkole. Mogą posłużyć jako kartkówki, lub zadania do ćwiczenia we własnym zakresie. Ponieważ po rozwiązaniu dyktanda na stronie pokazywana jest procentowa ocena z krótkim komentarzem od razu zobaczysz jak Ci poszło. A jako, że takie podsumowanie również można pobrać jako PDF można je np zadać uczniom jako praca domowa, a pobrany plik może być potwierdzeniem wykonania takiej pracy domowej. Dyktanda dostępne są również w wersji do odsłuchania jeśli wolisz pisać całość ręcznie.

Mamy nadzieję, że dzięki takim możliwościom nauka ortografii będzie nieco przyjemniejsza a przećwiczenie trudniejszych zagadnień spowoduje, że nabierzecie wprawy i nie będziecie popełniać zbyt wielu błędów.

Jeśli chcecie poćwiczyć także inne umiejętności polecamy cały nasz dział, w którym znajdziecie ćwiczenia, zadania i quizy dla klas 3 szkół podstawowych. Przygotowaliśmy dziesiątki zadań z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego.

Nasze dyktanda online:

 

Z podziałem na klasy:

 

Pin It on Pinterest