Pisownia SI, Ś, CI, Ć (Dyktanda online)

Dyktanda online i do pobrania na pisownię SI / Ś, CI / Ć

W tym dziale oddajemy do Waszej dyspozycji dyktanda na zmiękczenia / głoski miękkie, czyli często problematyczne si/ś, ci/ć, ni/ń i tak dalej. Dyktanda o zróżnicowanym stopniu trudności i długości, które nadadzą się zarówno dla uczniów klas 4, 5, 6 jak i dla starszych uczniów z klas 7 i 8. a w przypadku tych ostatnich zdecydowanie na pewno będą dobrym ćwiczeniem przed egzaminem ósmoklasisty, w którym obowiązkowa jest krótka wypowiedź pisemna. 

Skoro już o tym mowa, to czy wiesz, że na naszej stronie możesz również rozwiązywać egzaminy ósmoklasisty z matematyki, języka polskiego i angielskiego z ubiegłych lat. Jeśli niedługo masz zamiar przystąpić do takiego egzaminu może zechcesz sprawdzić jak by Ci poszło na egzaminach z ubiegłych lat.

Co więcej, poza egzaminami ósmoklasisty mamy w naszej ofercie o wiele więcej ciekawych zagadnień: mnóstwo quizów z matematyki, języka polskiego i na angielskie słownictwo. Do tego oczywiście mnóstwo dyktand oraz ćwiczeń ortograficznych. Poniżej znajdziesz spis dostępnych u nas kategorii z dyktandami podzielonymi według głównego zagadnienia, lub z podziałem na klasy. Dyktanda te można rozwiązywać na stronie, lub pobrać jako plik PDF i wydrukować. Ponadto mamy dziesiątki dyktand do odsłuchania w razie gdyby ktoś wolał pisać je z sposób bardziej tradycyjny – na kartce.

Nasze dyktanda online:

 

Z podziałem na klasy:

 

Pin It on Pinterest