EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Dyktanda dla klasy 1

Dyktanda online i do pobrania dla uczniów klasy 1

W tym dziale prezentujemy Państwu dyktanda online dla uczniów klas 1 szkół podstawowych. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że na tym etapie edukacji dzieci dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką pisania i czytania. Jednak nie wszystkie dzieci rozwijają się tym samym tempem dlatego co najmniej część uczniów z pewnością chętnie spróbuje swoich sił w tego rodzaju ćwiczeniach ortograficznych.

Są tu dyktanda o zróżnicowanej treści, tematyce i zakresie ćwiczonego materiału. Najprostsze zadania to po prostu listy słów, w których należy zaznaczyć poprawną pisownię. Są tu też teksty składające się raptem z kilku zdań i nieco dłuższe wypowiedzi pisemne. Można tu przećwiczyć pisownię wielkiej i małej litery, kłopotliwe końcówki (ą/om, ę/em itp), oraz oczywiście zagadnienia taki jak typowa ortografia, czyli RZ/Ż, CH/H i Ó/U.

Jeśli uznasz, że powyższe dyktanda są zbyt łatwe, zbyt trudne lub jest na po prostu za mało skorzystaj z menu poniżej gdzie znajdziesz podział dyktand według tego na czym się dane zadanie skupia. Obok zobaczysz także podział dyktand według klas, więc możesz też skorzystać z ćwiczeń przygotowanych dla starszych uczniów. Ponieważ korzystanie z naszej strony jest bezpłatne możesz ćwiczyć bez ograniczeń.

Wszystkie dyktanda dla uczniów klasy 1 można rozwiązać online, ale możne je również pobrać jako plik PDF i wydrukować. W pobranym pliku znajdziesz zadanie do rozwiązania i cały tekst z zaznaczoną poprawną pisownią – możesz więc ćwiczyć samodzielnie, lub potraktować to jako sprawdzian dla swoich uczniów. Co więcej, po rozwiązaniu dyktanda na stronie zobaczysz od razu wszystkie zaznaczone odpowiedzi (na zielono poprawne, na czerwono błędne) oraz procentową ocenę.

Polecamy także inne zadania, ćwiczenia i quizy dla klasy 1. Mamy nadzieję, że dzięki naszym zadaniom język polski nie będzie taki straszny.

Nasze dyktanda online:

Z podziałem na klasy:

Pin It on Pinterest