EduZabawyLogo

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Pisownia mieszana (Dyktanda online)

Dyktanda online i do pobrania na pisownię mieszaną – RZ/Ż, CH/H, Ó/U

Dyktanda mieszane, które tu znajdziesz to zdecydowanie najtrudniejsze ćwiczenia ortograficzne jakie przygotowaliśmy. W każdym zadaniu musisz wybierać spośród poprawnej pisowni RZ/Ż, CH/H oraz Ó/U – to wszystko na raz. Są to zdecydowanie dyktanda dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, lub nawet licealistów. Szczególnie zważywszy na to, że niektóre z powyższych dyktand są naprawdę długie i ich ukończeni może zająć sporo czasu.

Przygotowane przez nas dyktanda można rozwiązywać online, ale można je także wydrukować i to na dwa sposoby. Pod zadaniem w prawym dolnym rogu znajduje się przycisk „Pobierz zadanie”. Po kliknięciu w ten przycisk pobierzesz cały tekst w pliku PDF gotowym do druku a w nim ćwiczenie ortograficzne, oraz cały tekst. Możesz też pobrać dyktando po jego rozwiązaniu na stronie po kliknięciu w przycisk „Sprawdź”. Wtedy pobierzesz PDF z zaznaczonymi wszystkimi odpowiedziami i krótkim komentarzem wraz z procentową oceną.

Wszystko to dostępne dla każdego bez rejestracji i logowania, oraz co chyba najważniejsze bez żadnych opłat. Dlatego możesz dyktanda rozwiązywać wielokrotnie i doskonalić swoje umiejętności bezbłędnego pisania. Baw się dobrze!

Nasze dyktanda online:

 

Z podziałem na klasy: