Zadania, ćwiczenia i quizy z matematyki dla klasy 4:

Quizy z matematyki dla uczniów klas 4:

W tym dziale znajdziesz dziesiątki quizów, ćwiczeń i zadań z matematyki obejmujących swym zakresem cały program nauczania klasy 4. Jeśli więc jesteś uczniem tej klasy i masz trudności z jąkać partią materiału idealnie trafiłeś. Możesz tu wszystko przećwiczyć bez opłat i rejestracji. Wystarczy wybrać interesujące Cię ćwiczenie i możesz zabierać się do pracy. Po udzieleniu odpowiedzi zobaczysz komunikat czy dane zadanie zostało wypełnione poprawnie czy nie, a po rozwiązaniu całego testu zobaczysz podsumowanie ze wszystkimi zaznaczonymi przez ciebie odpowiedziami i wskazaniem, które odpowiedzi są poprawne. Możesz to podsumowanie pobrać jako PDF, lub wrócić do niego po kliknięciu w link.

Zadania z matematyki dla klasy 4 obejmują między innymi mnożenie i dzielenie. Podzieliliśmy tu zadania na mnożenie w zakresie do 200, 500 a nawet do 100. Dlatego zależnie od omawianego materiału możesz na bieżąco wszystko przećwiczyć w domowym zaciszu. Podobny podział ćwiczeń zrobiliśmy dla dzielenia – i w tym przypadku możesz ćwiczyć stopniowo, bez rzucania się od razu na głęboką wodę.

Kolejnym działem z zadaniami, który dla was przygotowaliśmy to figury geometryczne, gdzie możecie przećwiczyć obliczanie pól i obwodów podstawowych figur. Następnie, w dziale działania na liczbach znajdziecie quizy na kolejność wykonywania działań matematycznych z nawiasami i bez, przy dodawaniu i odejmowaniu. 

Następny dział to system zapisywania liczb gdzie przećwiczyć można zapisywanie liczb rzymskich jako arabskie, lub liczb arabskich jako rzymskie. Do tego dodaliśmy quizy z przeliczania miar długości – centymetrów na milimetry i odwrotnie.

W ostatnim dziale przećwiczyć możecie podzielność liczb na zadaniach takich jak wskazywanie liczb parzystych i nieparzystych, odnajdywanie liczb podzielnych przez wskazaną cyfrę, itp.

Są tu zadania z otwartą odpowiedzią i testy wielokrotnego wyboru, ćwiczenia na analizę obrazka i na liczenie w pamięci. Znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz aby przećwiczyć materiał z matematyki obowiązkowy dla uczniów klasy 4.

Pin It on Pinterest