EduZabawyLogo

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Prace plastyczne (Dzień Ziemi)

Praca plastyczna: „Od ziarenka do kwiatka” – Tulipan

Praca plastyczna: „Od ziarenka do kwiatka” – Tulipan

Prace plastyczne na Dzień Ziemi

Dzień Ziemi jest idealną okazją do edukowania dzieci w kwestii ekologii. Każdy powinien dbać o naszą planetę, ale niestety nie każdy to robi – dlatego właśnie warto już u najmłodszych wyrabiać dobry nawyk bycia eko. W tej kategorii znajdziesz ekologiczne plansze dydaktyczne do druku. Dzień Ziemi jest świetną inspiracją do ich wykorzystania. W tej kategorii znajdziesz plansze dydaktyczne, których głównym tematem jest ekologia. Cykl życia, etapy recyklingu, zbiorniki wodne, obieg wody, przyczyny powstawania zanieczyszczeń wód… Jak widzisz, wątków jest mnóstwo! Są one wyjątkowo istotne i z pewnością zainteresują dzieci. Dodatkowo, to świetna inspiracja do przygotowania kreatywnych zajęć dla Twoich podopiecznych.

Plansze dydaktyczne na Dzień Ziemi, które tutaj widzisz, wydrukujesz zupełnie za darmo, bezpośrednio z naszej strony internetowej – nie ma potrzeby ściągania ich na dysk twardy używanego komputera! To duże udogodnienie…

Dzień Ziemi to okazja do zorganizowania wielu gier, zabaw i konkursów. Baw się z dziećmi, ucząc ich tego, jak dbać o planetę, na której przyszło nam żyć. 

Dzień Ziemi to świetna okazja do wybrania się na długi spacer. A co jeśli pogoda na to nie pozwala? Wykorzystaj ten dzień na kreatywne zabawy dla dzieci! Zawsze warto mieć „plan B”. W tym wypadku powinien być to autorski scenariusz zabaw dla Twoich podopiecznych, dostosowany do ich wieku. W tej kategorii znajdziesz inspiracje i pomysły na prace plastyczne. Możecie posiać owies, stworzyć drzewko iglaste z origami, narysować wiosnę, wyciąć kwiatki albo zrobić… musujący wulkan! To z pewnością zainteresuje nawet najbardziej negatywnie nastawione do wspólnych prac dzieci!

Łatwe prace plastyczne na Dzień Ziemi pozwolą nie tylko zająć czas dzieci, ale także pomogą w rozwijaniu ich pomysłowości, kreatywności i zręczności. Dodatkowo wzrośnie ich dokładność, sumienność i staranność. Możesz również zaaranżować pracę w kilka osób, dzięki czemu dzieci poćwiczą pracę w grupach. 

Jeśli spodobały Ci się nasze pomysły na zabawy na Dzień Ziemi, zajrzyj do innych naszych kategorii w których zamieściliśmy rozmaite dekoracje, które przydadzą się do ozdabiania klasy na ten dzień. Jednak nasza strona do nie tylko Dzień Ziemi. Sprawdź, jakie jeszcze święta lubimy obchodzić!