Dzień Uśmiechu

Ładuję

Co to jest Światowy Dzień Uśmiechu?

Ideą tego dnia jest wykonanie prostego aktu życzliwości dla kogoś, aby sprawić, żeby się uśmiechnął. Jeśli wszyscy podejmiemy wysiłek, aby zrobić jedną rzecz, aby się uśmiechnąć, wszyscy będziemy się uśmiechać w mgnieniu oka.

Jak powstał Światowy Dzień Uśmiechu?

Wszyscy znamy emoji buźki, prawda? Cóż, w rzeczywistości opiera się to na projekcie stworzonym przez artystę o imieniu Harvey Ball w 1963 roku. Harvey pierwotnie stworzył projekt buźki dla lokalnej firmy, która chciała podnieść morale swoich pracowników. Z biegiem czasu projekt rósł i zyskiwał na popularności, aż stał się międzynarodowym symbolem radości i dobrej woli, jakim jest dzisiaj.

Pod koniec lat 90. Harvey zdecydował, że wszyscy powinniśmy poświęcić jeden dzień na po prostu uśmiechanie się i bycie miłym dla siebie, tak właśnie powstał Światowy Dzień Uśmiechu. W tym dniu możemy zapomnieć o wszystkich różnicach i po prostu skupić się na byciu radosnym w stosunku do każdego, kogo spotykamy.

Kiedy Harvey zmarł w 2001 roku, powstała Harvey Ball World Smile Foundation, aby uhonorować jego imię i pamięć. Fundacja koncentruje się na zbieraniu pieniędzy dla małych, oddolnych organizacji charytatywnych, które w innym przypadku nie poświęciłyby wiele uwagi lub finansowania.

Materiały do druku na Dzień Uśmiechu

W tym dziale prezentujemy zgromadzone przez nas dekoracje A4 i XXL, karty pracy, plansze dydaktyczne, napisy i kolorowanki, dzięki którym  można uatrakcyjnić zajęcia w przedszkolu czy szkole. Materiały można drukować za darmo i udekorować salę lub wręczyć dzieciom do pokolorowania.

Pomoce dydaktyczne do druku na święta w październiku:

Szukaj na stronie

Filter by Kategorie
Karty pracy
Quizy i ćwiczenia
Kalendarz świąt typowych i nietypowych
Dekoracje
Teoria

Spróbuj: karty pracyquizdekoracjezimakolorowanka

Polub nas:

Reklama:

Reklama:

Pin It on Pinterest