Dzień mycia rąk

Światowy Dzień Mycia Rąk: 15 października

Higiena oraz dbanie o zdrowie powinny stanowić podstawę życia ludzi. Wprowadzenie wielu zdrowych nawyków oraz przedstawienie korzyści płynących z ich przestrzegania już we wczesnych latach życia skutkować będzie ogólną świadomością ludzi oraz zwracaniem uwagi na wydawać by się mogło prozaiczne rzeczy, takie jak prawidłowy sen, zrównoważone odżywianie, czy też redukcja stresu.

Idealnym czasem na podkreślenie ważności higieny oraz zdrowych nawyków jest miesiąc październik. 15 października obchodzony jest bowiem Światowy Dzień Mycia Rąk. Genezą tego wydarzenia jest wciąż istniejący problem dotyczący wszelkich chorób brudnych rąk. Święto zostało ustanowione w 2008 roku przez UNICEF. W tym dniu szczególny nacisk kładzie się na edukację oraz kształtowanie postaw wielu ludzi. Prawidłowe mycie rąk to nie tylko ich zmoczenie - należy je wyczyścić za pomocą mydła oraz czystej wody. Aby czynność została prawidłowo wykonana musi ona trwać minimum 30 sekund. Jeżeli nie mamy ochoty odliczać czasu, wystarczy zaśpiewać dwa razy piosenkę „Happy birthday to you”. Nie zapomnijmy o wyczyszczeniu kciuków i nadgarstków. Instrukcje przedstawiające zasady prawidłowego mycia rąk można pobrać z naszej strony. Wszystkie grafiki są gotowe do druku w formacie PDF.

Zachęcamy do przeprowadzenia lekcji tematycznych zarówno w przedszkolach, jak i w szkołach. W tym celu skorzystać można z materiałów opracowanych przez naszych specjalistów - sprawdzą się one w przypadku 3-, 4-, 5-, 6- oraz 7- latków. Przygotowanie odpowiedniej gazetki szkolnej, czy też prac plastycznych rozwinie kreatywność uczniów, zwłaszcza w 1, 2 oraz 3 klasie. Z kolei dzieci w wieku przedszkolnym mogą skupić się na kolorowankach XXL. Pamiętajmy także o tym, że dla dziecinajlepszą formą nauki jest zabawa.

Pomoce dydaktyczne do druku na święta w październiku:

Szukaj na stronie

Filter by Kategorie
Karty pracy
Quizy i ćwiczenia
Kalendarz świąt typowych i nietypowych
Dekoracje
Teoria

Spróbuj: karty pracyquizdekoracjezimakolorowanka

Polub nas:

Reklama:

Reklama:

Pin It on Pinterest