EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Dzień Rodziny (Wierszyki)

Wierszyki na Dzień Rodziny

W tej kategorii znajdziesz naprawdę sporo wierszy dotyczących mamy i taty. Jest ich tyle, że ze spokojem starczy dla każdego dziecka, a to znaczy… występ dla rodziców! Krótkie wiersze na Dzień Rodziny są radosne i pełne miłości. Dodatkowo, dzięki rymom, które się w nich znajdują, bardzo łatwo się je czyta, a także zapamiętuje. 

Każda okazja do ćwiczenia umiejętności czytania jest dobra, dlaczego by więc nie wykorzystać do tego Dnia Rodziny? Wierszyki dla dzieci, które tutaj zamieściliśmy, idealnie się do tego nadają. Równy rytm, nie za trudne słowa, humor i radosny klimat – to wszystko sprzyja temu, że dzieci same z siebie chcą czytać wiersze. Dzięki rymom podczas czytania, łatwe i zabawne rymowanki samoistnie się zapamiętują, dzięki czemu pamięć dzieci ćwiczy sama z siebie – czego dowodzą liczne badania. 

Przygotuj z dziećmi występ dla rodziców podczas którego będą recytować zapamiętane wierszyki. Z pewnością będzie to chwila radości i wielkich wzruszeń, które przecież w dzisiejszych czasach są tak rzadkie, a jednocześnie tak bardzo potrzebne! 

Pin It on Pinterest