Dzień Rodziny (Wierszyki)

Ładuję

W tej kategorii znajdziesz naprawdę sporo wierszy dotyczących mamy i taty. Jest ich tyle, że ze spokojem starczy dla każdego dziecka, a to znaczy… występ dla rodziców! Krótkie wiersze na Dzień Rodziny są radosne i pełne miłości. Dodatkowo, dzięki rymom, które się w nich znajdują, bardzo łatwo się je czyta, a także zapamiętuje. 

Każda okazja do ćwiczenia umiejętności czytania jest dobra, dlaczego by więc nie wykorzystać do tego Dnia Rodziny? Wierszyki dla dzieci, które tutaj zamieściliśmy, idealnie się do tego nadają. Równy rytm, nie za trudne słowa, humor i radosny klimat – to wszystko sprzyja temu, że dzieci same z siebie chcą czytać wiersze. Dzięki rymom podczas czytania, łatwe i zabawne rymowanki samoistnie się zapamiętują, dzięki czemu pamięć dzieci ćwiczy sama z siebie – czego dowodzą liczne badania. 

Przygotuj z dziećmi występ dla rodziców podczas którego będą recytować zapamiętane wierszyki. Z pewnością będzie to chwila radości i wielkich wzruszeń, które przecież w dzisiejszych czasach są tak rzadkie, a jednocześnie tak bardzo potrzebne! 

Szukaj na stronie

Filter by Kategorie
Karty pracy
Ćwiczenia i quizy
Kalendarz świąt typowych i nietypowych
Dekoracje
Teoria

Spróbuj: karty pracyquizdekoracjezima

Polub nas:

Reklama:

Pin It on Pinterest