EduZabawy.com

Zakończenie roku

Pomoce dydaktyczne na Zakończenie roku w przedszkolu i szkole:

To naprawdę już?! Kolejny rok szkolny dobiega końca. Koniec z kartkówkami, sprawdzianami, zadaniami domowymi i lekturami… Przynajmniej na dwa miesiące! Czy już wiesz, co zrobisz z tak dużą ilością wolnego czasu? Niezależnie od tego, czy spędzisz go z rodzicami nad morzem lub w górach, z dziadkami na wsi, wyjedziesz na kolonię/obóz, gdzie poznasz nowych, fantastycznych przyjaciół, bądź po prostu będziesz przebywać z rodzeństwem w domu oddając się coraz to nowszym, wymyślonym przez Was wspaniałym zabawom – to z pewnością będą  bardzo udane wakacje, na które na pewno zasłużyłeś.

Ale przed ostatnim dzwonkiem trzeba jeszcze trochę popracować! Oczywiście, koniec czerwca to najgorszy czas na naukę, wszak myślami wszyscy są już gdzieś daleko… Dlatego warto te ostatnie chwile poświęcić na przygotowanie klasy na nadejście wakacji i uroczysty dzień pożegnania się na dwa miesiące ze szkołą. W kategorii, której tytułem jest właśnie „zakończenie roku”, znajdują się scenariusze, które pomogą nauczycielom okiełznać grupę gotowych do wakacji podróżników oraz mnóstwo ozdób, które pomogą w ozdabianiu klasy. Wszystkie nasze projekty, które znajdują się na tej stronie internetowej, są całkowicie darmowe. Ich drukowanie jest banalnie proste. Nie trzeba ich nawet ściągać na dysk twardy komputera, którego aktualnie używasz. Wystarczy, że wybierzesz interesującą Cię ozdobę, następnie klikniesz komendę „drukuj”, a dalej wszystko zadzieje się automatycznie. I to tyle!

W tej kategorii dostępne są rozmaite pliki, które z pewnością zainspirują Cię do przeprowadzenia tych ostatnich zajęć przed końcem roku szkolnego. Do stworzenia autorskiego scenariusza zajęć na zakończenie roku szkolnego możesz wykorzystać wszystko, co tutaj znajdujesz, czyli wszelkiego rodzaju plakaty, kolorowanki, dekoracje, napisy… Co zechcesz!  Możesz skorzystać również z gotowych scenariuszy – są one idealnie dopasowane do zapału dzieci do nauki podczas ostatnich dni w szkole. Wykonaj je w całości lub skorzystaj z nich jako z bazy dla Twojego „planu działania”. W kategorii „Scenariusze” znajdziesz także plan na przedstawienie dla rodziców z okazji zakończenia roku szkolnego, który także może być inspiracją do stworzenia wybitnej sztuki teatralnej z aktorami godnymi Oscara!

Jak widzisz, znajdują się tu również dyplomy do druku na zakończenie roku szkolnego. To oznacza, że ściągnęliśmy z Ciebie obowiązek tworzenia grafik w programie graficznym – wystarczy, że wybierzesz jedną z naszych grafik i wydrukujesz ją według wcześniej podanej instrukcji. Jak pewnie zauważyłeś, znajdują się tam dyplomy nie tylko dla samych dzieci, ale i dla absolwentów, rodziców, a nawet pracowników szkoły. Może warto zrobić im niespodziankę i docenić ich codzienny trud wkładany w naukę i wychowanie młodych naukowców?...

Ostatnie dni w szkole są ciężkie nie tylko dla uczniów, ale i dla nauczycieli. To okazja do tego, aby trochę odpuścić, może lepiej się poznać podczas wspólnie wykonywanych zadań. Wpuśćcie do klasy nieco świeżego powietrza, trochę promyków letniego słońca, a do tego dodajcie odrobinę uśmiechu. Zacznijcie te wakacje z dobrymi humorami!

Pomoce dydaktyczne do druku na święta w czerwcu:

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama: