EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Bezpieczne wakacje

Materiały edukacyjne do tematy Bezpieczne wakacje do druku

Lato to czas, na który wszyscy czekamy z niecierpliwością – wakacje! To okres pełen radości, zabaw i niezapomnianych przygód. Jednak ważne jest, abyśmy pamiętali o bezpieczeństwie, zarówno podczas podróży, jak i podczas wakacyjnych aktywności. 

Przygotowaliśmy śliczne i kolorowe materiały do druku jako PDF o bezpiecznych wakacjach.

Przedstawiamy ważne wskazówki, które pomogą zapewnić bezpieczne wakacje dla naszych przedszkolaków i uczniów.

1. Ochrona przeciwsłoneczna:

Latem promienie słoneczne są szczególnie silne, dlatego ważne jest, aby chronić naszą skórę. Pamiętajmy o regularnym stosowaniu kremu z filtrem UV przed wyjściem na słońce. Zaleca się również noszenie ochrony przeciwsłonecznej, takiej jak kapelusz i okulary przeciwsłoneczne.

2. Pływanie i wodne przygody:

Podczas pływania w basenie, jeziorze lub na plaży, należy zawsze pamiętać o bezpieczeństwie. Dzieci powinny być pod opieką dorosłych i pływać tylko w miejscach oznaczonych jako bezpieczne. Nauka pływania jest również ważna, aby dzieci miały większą pewność siebie w wodzie.

3. Zabawy na świeżym powietrzu:

Wakacje to doskonały czas na aktywność na świeżym powietrzu. Zachęcajmy dzieci do zabaw na placach zabaw, rowerowych wycieczek lub pikników w parku. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie. Upewnijmy się, że dzieci mają na sobie odpowiedni strój i obuwie, które zapewnią im wygodę i ochronę.

4. Zdrowe odżywianie:

W trakcie wakacji łatwo jest popaść w pokusę niezdrowego jedzenia. Zachęcajmy dzieci do zdrowych nawyków żywieniowych, takich jak spożywanie warzyw, owoców i pełnoziarnistych produktów. Pamiętajmy również o nawodnieniu organizmu – picie odpowiedniej ilości wody jest kluczowe, zwłaszcza podczas gorących dni.

5. Podróżowanie:

Jeśli planujemy podróżować w czasie wakacji, ważne jest, aby zadbać o bezpieczeństwo podczas podróży. Upewnijmy się, że dzieci są odpowiednio przypięte pasami bezpieczeństwa w samochodzie i noszą odpowiednie foteliki. Jeśli podróżujemy samolotem lub pociągiem, wyjaśnijmy dzieciom zasady bezpieczeństwa i zachowajmy nad nimi czujność.

6. Ochrona przed insektami:

Latem insekty mogą być uciążliwe. Zapewnijmy dzieciom ochronę przed ukąszeniami owadów, używając repelentów, zwłaszcza gdy jesteśmy w miejscach zalesionych lub na wsi. Unikajmy noszenia jaskrawych kolorów i słodkich zapachów, które mogą przyciągać owady.

Pamiętajmy, że najważniejsze podczas wakacji jest zapewnienie naszym przedszkolakom i uczniom bezpieczeństwa. Dajmy im możliwość czerpania radości z letnich przygód, jednocześnie dbając o ich dobrostan i ochronę. Życzmy sobie i naszym dzieciom wspaniałych, bezpiecznych i niezapomnianych wakacji!

Zapraszamy po nasze cudowne, wartościowe i kolorowe materiały edukacyjne dotyczące bezpiecznych wakacji, ich zasad, napis do druku, karty pracy, kolorowanki oraz wiele innych materiałów do wydrukowania za darmo.

Zbliżają się wakacje, na pewno w Twoim przedszkolu albo szkole omówisz z dziećmi temat bezpiecznych wakacji. O tym co wolno, a czego nie podczas letniego odpoczynku. 

Należy dzieci ostrzec przed niewłaściwym zachowaniem i wytłumaczyć im towarzyszące konsekwencję. Nawet jeśli uważasz że dziecko jest za małe i niczego nie zrozumie na pewno warto powtarzać mu zasady bezpieczeństwa. Na plaży, w mieście, w górach albo na wsi o bezpieczne wakacje należy dbać wszędzie. Przygotowaliśmy kilka grafik które ułatwią omówienie tej tematyki. Obrazki są czytelne, podpisy krótkie i treściwe. 

Naucz dzieci numerów alarmowych, niech piją dużo wody oraz bawią się z dala od ulicy. Do wody nie wolno wchodzić bez nadzoru dorosłych i nie ma znaczenia czy to jest morze, jezioro czy tez przydomowy basen. Woda potrafi być zdradliwa i niebezpieczne. Koniecznie należy pamiętać o nakryciu głowy oraz o posmarowaniu się kremem z filtrem UVA i UVB. Bezpiecznych wakacji!