EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Generator kart pracy: Zagadka matematyczna

Jak korzystać z kart pracy:

Zadaniem dzieci jest wykonania działań matematycznych i wpisanie ich liczby w odpowiednie pole.

Jak działa generator:

1. Wgraj swój obrazek lub wybierz obrazek z naszej galerii klikając w generatorze ikonę zaznaczoną czerwonym kółkiem:
Generator kart pracy: Zagadka matematyczna

 

2. Umieść obrazek na karcie pracy.
3. Skopiuj obrazek (klikając w ikonę w lewym górnym rogu obrazka) i umieść go na arkuszu.
Generator kart pracy: Zagadka matematyczna

 

 

4. Dodaj dowolną ilość obrazków.
5. Wybierz kolejny obrazek, skopiuj (obróć).
6. Możesz edytować przygotowane przez nas pola aby zmienić równanie na odejmowanie, mnożenie czy dzielenie.
5. Pobierz gotową kartę pracy i wydrukuj.

Pod generatorem znajduje się film – instrukcja obsługi generatora.

Generator kart pracy „Zagadka matematyczna” to narzędzie, które umożliwia tworzenie interaktywnych zadań matematycznych, w których uczniowie będą musieli wykonać działania matematyczne i wpisać ich wyniki w odpowiednie pola na karcie pracy. To doskonałe ćwiczenie rozwijające umiejętności matematyczne, logiczne myślenie i umiejętności rozwiązywania problemów.

Korzystanie z generatora „Zagadka matematyczna” jest proste i bezpłatne. Można wprowadzić różne rodzaje działań matematycznych, takie jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, a nawet bardziej zaawansowane operacje matematyczne. Na kartach pracy będą przedstawione pola, do których uczniowie wpisują wyniki wykonanych działań. Zadaniem uczniów będzie analiza zagadki matematycznej, wykonanie odpowiednich obliczeń i wpisanie wyników w odpowiednie pola. To ćwiczenie rozwija umiejętności matematyczne, logiczne myślenie, koncentrację oraz zdolności do rozwiązywania problemów.

Generator „Zagadka matematyczna” może być dostosowany do różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania uczniów. Może być stosowany dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej, przy czym poziom trudności i rodzaj działań można dostosować do konkretnego wieku i umiejętności uczniów.

Dla młodszych uczniów (klasy 1-3), zagadki matematyczne mogą skupiać się na prostych działaniach matematycznych, takich jak dodawanie i odejmowanie w zakresie podstawowych liczb. Dla starszych uczniów (klasy 4-6), można wprowadzić bardziej zaawansowane zagadki matematyczne, obejmujące większe liczby i różne rodzaje operacji matematycznych.

Zastosowanie generatora „Zagadka matematyczna” daje uczniom możliwość praktycznego ćwiczenia i utrwalania swojej wiedzy matematycznej w sposób interaktywny i angażujący. Ćwiczenia te rozwijają umiejętności matematyczne, logiczne myślenie, koncentrację, umiejętność rozwiązywania problemów oraz zapewniają możliwość praktycznego zastosowania wiedzy matematycznej.

Podsumowując, generator kart pracy „Zagadka matematyczna” ćwiczy umiejętności matematyczne, logiczne myślenie, koncentrację i umiejętność rozwiązywania problemów. Może być stosowany dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej, z możliwością dostosowania poziomu trudności do wieku i umiejętności uczniów

Chcecie swoim uczniom lub przedszkolakom przygotować zagadkę matematyczną? Jeśli tak, to trafiliście znakomicie! Przygotowaliśmy dla Was generator matematycznych kart pracy dla klas 1, 2,3 do druku, który w tym wypadku stworzy zagadkę w postaci działań z matematyki. Dzieci muszą prawidłowo odczytać wartość poszczególnych obrazków, która znajdzie się w legendzie i wpisać liczbę w odpowiednim miejscu. Aby stworzyć taki własny materiał zagadkowy, należy wgrać lub wybrać z naszej galerii grafikę. Następnie trzeba skopiować ją i dodać tyle razy w przygotowanych pustych polach równań, ile się chce. To samo należy zrobić z innymi obrazkami. Kolejno w pustym polu powinno się napisać wartość poszczególnych grafik. Na koniec można edytować przygotowane przez nas pola po to, aby zmienić równanie na odejmowanie, mnożenie lub dzielenie, bo domyślnie mamy ustawione dodawanie. Po wygenerowaniu takiej karty pracy jest możliwość pobrania pliku w wersji PDF, a następnie wydrukowania. Stworzenie takiego materiału dydaktycznego z matematyki jest w stu procentach darmowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich do zaprojektowania własnych zagadek matematycznych do druku dla przedszkolaków i uczniów! Świetny sposób na naukę dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Stwórz zagadki z matematyki dla dzieci i spraw aby nauka była niesamowitą zabawą.

Inne darmowe generatory kart pracy:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest