Generator kart pracy: Dopasowywanie

Przedstawiamy: Generator kart pracy: Dopasowywanie.

Przedstawiamy generator kart pracy: Dopasowywanie.
Zadanie polega na tym aby połączyć wyrazy z lewej kolumny z wyrazami z prawej kolumny.
Karty pracy można wykorzystać do nauki:
– synonimów / antonimów
– słówek w języku obcym
– itp.

Inne zastosowania to np.:
– zwierzęta i ich domy
– kategoryzowanie na 3/4/5 kategorii, np w lewej kolumnie spis 20 wyrazów do podziału na 3 kategorie i w prawej kolumnie 3 wyrazy (kategoria)

Przykładowe karty pracy, które możesz tu wygenerować całkowicie za darmo:

 

Planujecie nauczyć dzieci słówek w języku obcym, synonimów, przeciwieństw lub innych zagadnień? Myślicie, jakie zadania i ćwiczenia do druku przygotować, aby pomóc im w utrwalaniu wiedzy? Jeśli tak, to mamy dla Was znakomity pomysł – generator kart pracy PDF na dopasowywanie, przeciwieństwa, synonimy do druku dla dzieci. Zadanie, które mają wykonać uczniowie i przedszkolaki przy pomocy nauczyciela, polega na tym, że trzeba połączyć wyrazy z lewej kolumny z wyrazami z prawej. Aby stworzyć indywidualne zadanie do druku dla dzieci, należy w lewej kolumnie wpisać słowa, a w prawej kategorie, przeciwieństwo czy też tłumaczenie słówka – zależy wszystko od pomysłu. Zaprojektowanie takiej karty pracy dla klasy 1, 2, 3 jest całkowicie darmowe. Nie trzeba zakładać konta na naszej stronie internetowej. Po wygenerowaniu materiału można go pobrać na komputer, a następnie wydrukować. Dzięki takiemu typowi ćwiczeń dzieci mogą nauczyć się wielu zagadnień. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do wygenerowania własnej karty pracy polegającej na dopasowywaniu.

Stwórz darmowe ćwiczenia do druku dla dzieci na przeciwieństwa, słówka z języka angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego. 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This