Generator kart pracy: Schemat wyrazu

Przedstawiamy: Generator kart pracy: Schemat wyrazu.

Stwórz listę wyrazów, dla których wygeneruje się schemat graficzny. Zadaniem dzieci jest wpisanie wyrazu w odpowiednie pola.

Przykładowe karty pracy, które możesz tu wygenerować całkowicie za darmo:

Zasubskrybuj nasz kanał aby być na bieżąco:

Przygotowaliśmy dla Was specjalny generator, który pozwala na stworzenie własnej karty pracy do druku ze schematem wyrazu. W tym wypadku można stworzyć listę wyrazów, dla których wygeneruje się schemat graficzny. Następnie zadaniem dzieci będzie wpisanie wyrazu w odpowiednie pola. Dodatkowo, aby zadania były przejrzyste i bardziej przyciągały najmłodszych, można wgrać do nich kolorowe obrazki, które będą podpowiedzią i ułatwieniem. Rozwiązywanie takich zadań przez przedszkolaków i uczniów jest niesamowitą zabawą, ale pozostaje nauką. Dzięki takim ćwiczeniom dzieci w przedszkolu i szkole są w stanie rozwijać umiejętność szybkiego i logicznego myślenia, a także poszerzać swój zasób słów. Utrwalają literki polskiego alfabetu. Gdy wygenerujesz swoją kartę pracy do druku dla dzieci graficzny schemat wyrazu, możesz ją pobrać oraz wydrukować. Najważniejsze jest to, aby dostosować stopień trudności w zależności do dzieci, którym chcemy wręczyć takie materiały. Możesz wpisać maksymalnie dwanaście słów, a każde z nich nie powinno mieć więcej niż dziesięć liter. Dodatkowo istnieje opcja dołączenia obrazku do każdego pojedynczego z nich. Jest także możliwość ustawienia kolorów schematu wyrazów – czarny oraz kolorowy, gdzie spółgłoski byłyby niebieskie, a samogłoski czerwone. Zapraszamy do skorzystania z darmowego generowania kart pracy do wydrukowania!

Wprowadzenie liter? Nie ma żadnego problemu, dzięki naszym kartom pracy do druku i dowolnej modyfikacji dostosujesz kartkę z zadaniami i ćwiczeniami do wydrukowania do dziecka i jego możliwości oraz potrzeb.

1 komentarz

  1. ŚWIETNE KARTY, DZIĘKUJĘ.?

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This