EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Generator kart pracy: Zachowaj równowagę

Przedstawiamy generator matematycznych kart pracy: Zachowaj równowagę.

Zadanie polega na tym aby umieścić cyfry z prawej kolumny na wagach w taki sposób aby na obu wagach znajdowała się taka sama suma.

Przykładowe karty pracy, które możesz tu wygenerować całkowicie za darmo:

 

Aby stworzyć darmową kartę pracy  do druku na temat „Zachowaj równowagę” dla dzieci, musisz zrozumieć, co to za koncept.

Zasady ćwiczenia są proste:

  • Dajemy dzieciom szereg cyfr (np. od 1 do 9).
  • Dzieci mają za zadanie umieścić te cyfry na dwóch wagach (przedstawionych jako dwie strony równania) tak, aby suma obu stron była taka sama.

W ten sposób dzieci uczą się podstawowych zasad matematyki, a w szczególności zasady równości i dodawania.

Chcecie nauczyć Waszych wychowanków, aby potrafiły zachować równowagę w matematyce oraz w działaniach matematycznych? Jeśli tak, to mamy dla Was znakomity generator kart pracy z matematyki! Dzieci mają za zadanie umieścić cyfry na szali, które zostały podane w ramce w taki sposób, aby na obu wagach znajdowała się taka sama suma. Możesz pobrać przykładowe karty pracy, jednakże istnieje możliwość samodzielnego przygotowania takich zadań. Wtedy ćwiczenia mogą zostać dopasowane poziomem trudności pod najmłodszych, dla przedszkolaków albo dla uczniów. Cała projekcja tego materiału jest darmowa w stu procentach. Możesz zaprojektować swoje karty pracy z matematyki do woli – bez żadnych ograniczeń. Jesteśmy pewni, że razem z naszymi zadaniami z platformy edukacyjnej niejedno dziecko polubi matematykę. Pamiętajcie, że trening czyni mistrza! A my chcemy Wam w tym pomóc! Serdecznie zapraszamy do skorzystania z generatora kart pracy PDF do druku. Świetny sposób na atrakcyjną lekcję z matematyki do nauki dodawania i porównywania działań matematycznych do druku dla przedszkolaków i uczniów.

Inne darmowe generatory kart pracy:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest