EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Przykładowe krzyżówki, które możesz tu wygenerować całkowicie za darmo:

 

Pod generatorem znajduje się film – instrukcja obsługi generatora krzyżówek.

UWAGA!
Podgląd krzyżówki wygląda często inaczej niż krzyżówka wygenerowana w PDF. Jeśli masz wątpliwości po prostu pobierz wygenerowaną krzyżówkę i sprawdź jak wygląda.

Warunki korzystania z generatora krzyżówek:

Zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania wybranych krzyżówek na naszej stronie.

Generator krzyżówek tekstowych i obrazkowych

Przedstawiamy generator kart pracy do druku PDF – „Krzyżówki dla dzieci”, który umożliwia tworzenie interaktywnych i angażujących krzyżówek dla dzieci. Krzyżówki są popularnymi łamigłówkami, które rozwijają umiejętność rozwiązywania problemów, kreatywnego myślenia, skupienia i rozbudzają ciekawość językową.

Generator „Krzyżówki dla dzieci” oferuje możliwość dostosowania tematyki i poziomu trudności krzyżówek, aby dopasować je do wieku i umiejętności dzieci. Można wybierać różne kategorie słów, takie jak zwierzęta, owoce, kolory, części ciała, itp. Krzyżówki można również dostosować do konkretnej tematyki, takiej jak nauka języka obcego, matematyka, czy nauka o świecie.

Na wygenerowanych kartach pracy będą puste kratki, w których dzieci będą musiały wpisać odpowiednie słowa, rozwiązując zagadki i podpowiedzi krzyżówki. Dodatkowo, można dodać definicje lub pytania, które dzieci będą musiały skojarzyć i odpowiedzieć, aby znaleźć właściwe słowa do wpisania w krzyżówkę.

Karty pracy „Krzyżówki dla dzieci” mogą być wydrukowane jako pliki PDF i wykorzystywane w różnych sytuacjach edukacyjnych. Mogą być stosowane w szkole, na lekcjach języka polskiego, nauki o świecie, języków obcych, w domu lub jako materiały do nauki indywidualnej. Krzyżówki rozwijają słownictwo, umiejętności logicznego myślenia, ortografii i czytania ze zrozumieniem.

Korzystanie z generatora „Krzyżówki dla dzieci” to doskonały sposób na zabawę, rozwijanie umiejętności językowych i logicznego myślenia u dzieci. Dzieci będą miały możliwość ćwiczenia i utrwalania swojej wiedzy poprzez rozwiązywanie krzyżówek w sposób interaktywny i angażujący. To również świetny sposób na rozbudzanie zainteresowania językiem i nauką poprzez zabawę.

Powyżej udostępniliśmy darmowy i prosty generator krzyżówek, który można wykorzystać w nauczaniu nie tylko języka polskiego, ale i języków obcych. Wystarczy we wskazane pola wpisać swoje hasła (a może ich być nieograniczona ilość) oraz wskazówki do odgadnięcia hasła. Nad podglądem z prawej strony można również dodać tytuł krzyżówki, choć nie jest to obowiązkowe. Po kliknięciu w przycisk „Generuj krzyżówkę” zobaczysz podgląd stworzonej karty pracy. Automatycznie tworzy się również rozwiązanie, które również możesz wydrukować. Możesz klikać w przycisk „Generuj krzyżówkę” kilkukrotnie jeśli stworzony układ Ci nie odpowiada. Możesz też tworzyć nieskończoną liczbę krzyżówek, nie ma tu żadnych ograniczeń. A jeśli coś sprawia Ci kłopot zachęcamy do zapoznania się z filmem poniżej. Życzymy owocnej pracy.

Inne darmowe generatory kart pracy:

3 komentarze

  1. Dzień dobry, wysyłam krzyżówkę z biologii.

    Odpowiedz
  2. 🙂

    Odpowiedz
  3. Super

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest