Interaktywne zadania, ćwiczenia i quizy z matematyki

Ten obszerny zbiór testów, zadań i ćwiczeń online z matematyki zapewni uczniom, rodzicom i nauczycielom różnorodne narzędzia do pracy z materiałem edukacyjnym. Wszystkie nasze quizy, przykłady i zadania z matematyki są darmowe. Zapraszamy do kolejnych wpisów, znajdziesz u nas:

 

Matematyka w przedszkolu

Poznaj liczby i cyferki, naucz się liczenia. Policz, aby określić liczbę obiektów. Zidentyfikuj i opisz kształty. Zabawne i kolorowe zadania dla dzieci w wieku od 3, 4, 5 i 6 lat.

Matematyka w klasie 1

Nauczymy się kształtów i kolorów, dodawania w zakresie 5, 10, 15 i 20. Zrozumienie i znaczenia położenia oraz kierunków, poznamy i nauczymy się nazw miesięcy i dni tygodnia. wartości

Matematyka w klasie 2

Będziemy kontynuować naukę dodawania i odejmowania, poznamy podstawy mnożenia oraz dzielenia, zaznajomimy się także z własnościami liczb. Nasze zadania z matematyki dla klasy 2 wprowadza dzieci w fascynujący świat matematyki.

Matematyka w klasie 3

Tutaj również zajmiemy się własnościami liczb, Będziemy rozwiązywać zadania z mnożenia i dzielenia, poznamy kolejność wykonywania działań. Wszystkie zadania matematyczne dla klasy 3 przedstawione są w ciekawy sposób. Mamy nadzieje, że edukacja z nami to czysta przyjemność.

Matematyka w klasie 4

Będzie nam tu potrzebna wiedza z zakresu matematyki z klas 1, 2 i 3. Nauczymy się mnóstwa ciekawych definicji, poznamy system zapisywania liczb, nauczymy się działania na liczbach. Poznamy wzory na różne figury geometryczne. Poznamy trudniejsze działania mnożenia i dzielenia.

Matematyka w klasie 5

Wykonywanie operacji na wielocyfrowych liczbach całkowitych z ułamkami dziesiętnymi aż do setnych. Użyj równoważnych ułamków oraz dodawaj i odejmij ułamki. Poznamy ułamki dziesiętne i zwykłe, poznamy kąty poszczególnych figur. Czeka nas ciekawy rok z matematyką.

Matematyka w klasie 6

Działania na liczbach naturalnych i na ułamkach, zaczniemy naukę z geometrią przestrzenną. 

Będziemy kontynuowali naukę dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia ułamków. Oblicz płynnie na liczbach wielocyfrowych i znajdziemy wspólny czynnik. Poznamy również sposób na rozwiązanie równania i nierówności z jedną zmienną. 

Matematyka w klasie 7

Zajmiemy się procentami, działaniami, równaniami. Będziemy dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić liczby wymierne. Rozwiązuj zadania za pomocą wyrażeń i równań numerycznych i algebraicznych. Rozwiąż problemy związane z miarą kąta, powierzchnią, polem powierzchni i objętością. Mnóstwo nowej fascynującej wiedzy! Postaramy się aby z naszymi zadaniami, ćwiczeniami i quizami w matematyki uczniowie szybko zrozumieli teorię i potrafili wprowadzić ją w praktyce.

Matematyka w klasie 8

Identyfikuj liczby niewymierne i przybliżaj je za pomocą liczb wymiernych. Praca z pierwiastkami i wykładnikami całkowitymi. Zrozum powiązania między relacjami proporcjonalnymi, liniami i równaniami liniowymi. Rozwiązywanie równań liniowych. Zdefiniuj, oceń i porównaj funkcje.
Nie mogło u nas zabraknąć również egzaminu ósmoklasisty online. Abyś mógł rozwiązywać ćwiczenia i zadania z lat ubiegłych i sprawdzić swoją wiedzę z zakresu matematyki. Pamiętaj, że nasze quizy są darmowe!

Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza. Im więcej ćwiczysz tym więcej umiesz i rozumiesz. Dlatego nie zniechęcaj się tylko ćwicz. Przedstawiamy szereg darmowych wnadziędzi matematycznych online i do druku. Znajdziesz u nas plakaty dydaktyczne z matematyki do druku.

Pin It on Pinterest