EduZabawyLogo

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Quizy z języka angielskiego dla uczniów klas 4

dział w budowie

Quizy z języka angielskiego dla uczniów klasy 4

Ponieważ nauka języka obcego poprzez zabawę i śpiewanie piosenek zaczyna się często już w przedszkolu wielu uczniów klasy 4 ma już wstępną znajomość języka angielskiego. Oczywiście nie wszystkie dzieci uczą się języka angielskiego, ale od początku szkoły podstawowej wybór języka obcego pada najczęściej właśnie na angielski. Przez pierwsze lata szkolnej nauki zaznajomienie się z językiem obcym wciąż odbywa się poprzez zabawy ruchowe, śpiewanie i kolorowanie. Jednak w klasie czwartej pojawia się już także nauka pisania, czytania i gramatyki. I to właśnie z myślą o uczniach klas 4 szkół podstawowych przygotowaliśmy wszystkie zebrane tu quizy i ćwiczenia.

Znajdziecie tu mnóstwo zadań na angielskie słownictwo (choć ćwiczenia te są wspólne dla wszystkich klas) ale także i na gramatykę i pisanie. Ćwiczenia zagadnień gramatycznych staramy się przedstawiać w jednym schemacie wspólnym dla całej gramatyki z tego zakresu. Dlatego niezależnie od ćwiczonej porcji materiału znajdziecie tu quizy na twierdzenia, przeczenia i pytania, czyli wszystkie możliwe kombinacje zastosowania zagadnień gramatycznych w praktyce. Co więcej aby nieco podnieść poprzeczkę przygotowaliśmy także zadania mieszane oraz zadania na tłumaczenie.

Mamy nadzieję, że tak przygotowane quizy z języka angielskiego pomogą Wam utrwalić wiedzę i upewnić się jak stosować ją w praktyce.